Infolinia: 796 935 555

Aktualności

Jak sprawdzić długość łańcucha - Skracanie i ponowne zakładanie łańcucha SHIMANO

Wśród mechaników i kolarzy istnieje wiele różnych opinii na temat tego, jak prawidłowo określić długość łańcucha. Niektórzy twierdzą, że łańcuch należy założyć na najmniejszą zębatkę, a następnie napiąć go i dodać dwa, trzy, cztery lub pięć ogniw. Inni uważają, że łańcuch najlepiej założyć na największą zębatkę kasety i największą tarczę mechanizmu korbowego, napiąć go lub nie napinać, albo pozwolić swobodnie zwisać ze względu na odkształcenie.

Czytaj więcej
Wszystko, co musisz wiedzieć o wentylach rowerowych!
Hej rowerowy entuzjasto! Kiedy ostatnio sprawdzałeś ciśnienie w oponach? Dobre ciśnienie opon to klucz do komfortowej jazdy. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tymi małymi elementami, które nazywamy wentylami? Istnieje kilka różnych rodzajów wentyli rowerowych, a każdy z nich ma swoje specyficzne zastosowanie. W tym artykule przedstawię trzy najpopularniejsze typy wentyli, które możesz spotkać w swoim rowerze. Dowiesz się również, które z nich są najlepsze dla Twojego typu roweru i stylu jazdy. Zanurzmy się więc w fascynujący świat wentyli rowerowych!
Czytaj więcej
Jak dobrać rozmiar ramy roweru?
Rower stał się symbolem wolności, przygody i zdrowego trybu życia. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie cyklistyki, czy doświadczonym rowerzystą, wybór odpowiedniego roweru jest kluczem do pełnego zadowolenia z jazdy. Jednak jak wśród setek dostępnych modeli znaleźć ten jedyny, idealnie dopasowany do naszej sylwetki i potrzeb? Kluczem jest przede wszystkim rozmiar ramy, ale nie tylko. Zapraszamy do przewodnika, który pomoże w dokładnym zrozumieniu, jak dobrać idealny rower i cieszyć się każdą minutą spędzoną na siodełku.
Czytaj więcej
Rozmiary opon rowerowych – jak je czytać i dobrać?

Każdy rowerzysta powinien mieć świadomość tego, jak istotne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy jednośladem jest zamontowane na nim ogumienie. Jako jedyne ma kontakt z podłożem, dlatego należy regularnie kontrolować jego stan i w razie potrzeby wymieniać. Jeśli właśnie planujesz taki zakup, w artykule znajdziesz kilka związanych z tym wskazówek. Specjaliści naszego sklepu Rowerek.pl wyjaśniają, jak czytać rozmiar opon rowerowych poprzez oznaczenia, które się na nich znajdują. Wymieniają także podstawowe parametry techniczne kół w rowerach, a konkretniej, obwód oraz szerokość i wysokość przeznaczonego do nich ogumienia. Zostań z nami, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić bądź zmierzyć wymiary obręczy – zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Dobór odpowiedniego adaptera do rowerowych zacisków hamulcowych.

 Wiele osób spotyka się z problemem odpowiedniego wyboru adaptera do montażu zacisków w swoim rowerze. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości podczas wyboru odpowiedniego adaptera.  

Czytaj więcej

Rower poszedł w odstawkę do piwnicy czy garażu? Wiernie służył przez cały rok, ale czy nie zapomniałeś o niego zadbać? Czy zrobić przegląd roweru w zimę? Jak co roku obserwujemy wzmożony ruch w serwisie gdy tylko pojawią się pierwsze ciepłe promienie słońca na początku wiosny. Nasz serwis wówczas jest mocno obciążony, a co za tym idzie terminy napraw są długie. Jest jednak idealny czas w którym możesz zadbać o swoje dwa kółka, to okres od grudnia do końca lutego. Rower stoi nieużywany, za oknem jest ciemno i zimno, więc możesz go przygotować do sezonu bez zbędnego czekania w wiosennych kolejkach.

Czytaj więcej

Pozycjonowanie

pixel