Infolinia: 796 935 555

Narzędzia do odpowietrzania hamulców

( ilość produktów: 51 )

Systematyczne odpowietrzanie hamulców to obowiązek każdego właściciela roweru wyposażonego w hamulce hydrauliczne. Taką czynność warto wykonywać przynajmniej raz w roku, by pojazd mógł funkcjonować we właściwy sposób. Zapowietrzony układ hamulcowy stanowi bowiem zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika jednośladu. W takiej sytuacji dźwignie wykorzystywane do uruchomienia hamulców stają się luźne, a do spowolnienia lub zatrzymania roweru potrzebne jest ich kilkukrotne naciśnięcie. Odpowietrzanie hamulców w rowerze można wykonać samodzielnie lub udać się do profesjonalnego serwisu.

Odpowietrzanie hamulców rowerowych – potrzebne narzędzia

W celu odpowietrzenia hamulców rowerowych niezbędne jest przede wszystkim użycie właściwego płynu hamulcowego – DOT lub oleju mineralnego. Oprócz tego, przyda się zestaw narzędzi składający się m.in. ze strzykawek, końcówek do hamulców oraz klucza TORX umożliwiającego wykręcenie śruby służącej do odpowietrzania. Na rynku dostępne są zarówno zestawy uniwersalne, jak i takie, które przeznaczone są do serwisowania układu hamulcowego konkretnej marki.

Zestaw do odpowietrzania hamulców rowerowych – gdzie kupić?

Narzędzia przeznaczone do odpowietrzania hamulców można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl. W asortymencie znajdują się m.in. końcówki do odpowietrzania hamulców, a także gotowe zestawy ułatwiające samodzielne serwisowanie. Oferta Rowerek.pl obejmuje także wysokiej jakości części i akcesoria kolarskie wytwarzane przez rekomendowane marki.


Być może zainteresują Cię również:

Pozycjonowanie

pixel