Infolinia: 796 935 555

Przerzutki rowerowe - przednie i tylne

( ilość produktów: 465 )

Kto ma porównanie z jazdy na rowerze z przerzutkami z takim, który nie jest w nie wyposażony, ten wie, jak ogromna jest to różnica dla komfortu i przyjemności z podróżowania jednośladem. Dzięki przerzutkom nie męczymy się tak szybko podczas pedałowania i jesteśmy w stanie z mniejszym wydatkiem energetycznym pokonywać nawet trudniejsze przejazdy.

Przerzutki rowerowe przednie

Zarówno tylne, jak i przednie przerzutki rowerowe są częścią układu napędowego pojazdu. W jaki sposób ułatwiają one pedałowanie? Dzięki nim można zmieniać przełożenia, dostosowując obciążenie do prędkości roweru. Wbrew pozorom zmiana biegów (bo tak właściwie należy mówić) w rowerze może nastręczać sporo problemów i wątpliwości, szczególnie wśród mniej doświadczonych cyklistów. Trzeba przejechać już nieco kilometrów, by radzić sobie płynnie ze zmiana biegów i robić to na tyle umiejętnie, aby nie szkodzić sprzętowi. Naprawdę wiele szczegółów ma tu znaczenie, także i to, aby podczas używania przerzutki nie naciskać zbyt mocno na pedały. Istotny jest także sam czas zmiany biegu – należy to robić z wyprzedzeniem. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy przed nami ma pojawić się wzniesienie. Zmieńmy przełożenia na niższy bieg, kiedy wzniesienie dopiero się zaczyna, tak aby nie robić tego, gdy znajdujemy się już na stromym podjeździe.

Przerzutki rowerowe tylne – jak utrzymać je w dobrym stanie?

Poprawna eksploatacja przerzutek polega nie tylko na umiejętnym operowaniu manetką, ale też regularnej i dokładnej konserwacji. Przerzutki bardzo nie lubią zabrudzeń i wymagają regularnego smarowania. Tak naprawdę łańcuch i zębatki należy czyścić za każdym razem, kiedy wrócimy z jazdy w trudnych warunkach. Błoto, piach i woda to najgorsi wrogowie przerzutek, więc aby zapewnić im długie życie i sprawność, należy zanieczyszczeń pozbyć się jak najszybciej.

Przerzutki do rowerów – komponenty najwyższej jakości w sklepie Rowerek.pl

Kiedy przyjdzie pora na wymianę przerzutek, warto zdecydować się na części pochodzące z kolekcji znanego i renomowanego producenta. W ofercie sklepu internetowego Rowerek.pl wybór tych części jest bardzo duży, a na wyróżnienie zasługują szczególnie przerzutki shimano. Asortyment obejmuje m.in. takie modele, jak przerzutka tył Shimano XT RD-M8000 11rz SGS Shadow RD+. Jest to produkt o tyle godny polecenia, że „wybacza” wiele błędów podczas użytkowania, gdyż jest równie skuteczny przy ostrej i płynnej zmianie przełożeń. Dodatkowo biegi można przełączać przy mniejszym wysiłku. W przerzutce tej zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, aby poprawić efektywność i komfort jazdy. I tak konstrukcja SHADOW, zapewniająca niższy profil przerzutki, stabilne utrzymanie wybranego przełożenia, a łatwy w regulacji stabilizator łańcucha gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa oraz lepsze napięcie. Proste prowadzenie linki zapewnia lżejszą zmianę przełożeń niż w przypadku typowego rozwiązania.

KiedyInnym godnym polecenia produktem z asortymentu sklepu rowerowego Rowerek.pl jest przerzutka tylna Shimano Zee RD-M640-SS RD+, dedykowana do obsługi napędów 10-rzędowych w rowerach Free Ride. Została ona stworzona z myślą o wielbicielach górskiej jazdy w wymagających, urozmaiconych warunkach. Aby uczynić takie przejażdżki bezpieczniejszymi i bardziej komfortowymi, w opisywanej przerzutce sworznie w kółkach pokryto fluorem, co pozwala na jeszcze płynniejsze ich obracanie. Zastosowano w niej również konstrukcję Shimano Shadow RD+ , której zadaniem jest minimalizowanie ryzyka przypadkowego uszkodzenia mechanizmu w trakcie jazdy.

Niezależnie od tego, jaki typ przerzutki decydujemy się zamontować w swoim rowerze, należy o nią bardzo dbać. W przypadku jakichkolwiek problemów ze znalezienie produktu odpowiedniego do Waszego roweru, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych konsultantów sklepu Rowerek.pl Zawsze odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel