Infolinia: 796 935 555

Narzędzia do sterów rowerowych

( ilość produktów: 12 )

W rowerze każdy element jest ważny, a jednym z ważniejszych i jednocześnie najmniej widocznych są stery. Gdyby nie one, jednośladem nie dałoby się kierować, zamontować widelca i kierownicy. Wyróżnia się cztery podstawowe typy sterów, ale o tym w dalszej części artykułu.

Stery rowerowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Podstawowy podział sterów rowerowych obejmuje następujące typy: klasyczne, ahead, półzintegrowane i zintegrowane. Te pierwsze są już bardzo rzadko spotykane w fabrycznie nowych rowerach, ponieważ dostępne są nowsze technologie, co bardziej zaawansowane modele. Da się je zamontować wyłącznie do ramy wyposażonej w nagwintowaną rurę sterową, na której mocuje się specjalną nakrętkę kontrolującą, odpowiedzialną za niwelowanie luzów i „spięcie” całej konstrukcji. Z kolei stery typu ahead, choć wyglądem przypominają klasyczne, nie posiadają gwintów i do ich zamontowania nie jest też potrzebna nagwintowana rura sterowa. Mocuje się je poprzez wprasowanie misek w główkę sterową w ramie, a luzy niweluje się z wykorzystaniem Gwiazdki, która wbija się w rurę sterową i dokręca całość śrubą. Stery ahead występują w dwóch rozmiarach: 1 i 1/8 cala oraz stery zwężane 1 i 1/8 cala / 1,5 cala. Stery półzintegrowane są obecnie jednym z najczęściej spotykanych rodzajów. Funkcjonują na zasadzie podobnej, co stery klasyczne, jednak w ich przypadku cała konstrukcja mieści się w główce sterowej ramy. Dzięki temu układ jest bardziej sztywny i odporny na zabrudzenia. Dostępne są w czterech rozmiarach: 1 cal, 1 i 1/8 cala, 1 i 1/4 cala oraz 1,5 cala. Ostatni typ – stery zintegrowane – to pod względem konstrukcyjnym najprostsze rozwiązanie. Główka sterowa w ramie ma przygotowane gniazda pod łożyska sterów, oprócz łożysk nakładane są osłony zapobiegające przedostawaniu się brudu do wnętrza. Nieco problematyczne może okazać się jedynie odpowiedniego pod względem standardu i rozmiary łożyska, ponieważ ich wybór w tym przypadku jest naprawdę spory. W znalezieniu właściwego modelu z pewnością nieoceniona okaże się pomoc fachowców zatrudnionych w sklepie rowerek.pl.

Klucz do kierownicy rowerowej w sklepie rowerek.pl

Jednym z najważniejszych narzędzi służących do regulacji sterów są klucze do sterów rowerowych. Asortyment sklepu rowerek.pl obejmuje tego rodzaju akcesoria, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Przydatny może okazać się m.in. KLUCZ PARK TOOL HCW-15 DO STERÓW 32/36MM. Wyposażony jest w głowicę w kształcie litery Y oraz otwór umożliwiający powieszenie go na ścianie. Wycinania się je laserowo zaraz po obróbce cieplnej, co zapewnia im niezwykła precyzję. Do jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości stal.


Sprawdź również:

Pozycjonowanie

pixel