Infolinia: 796 935 555

Przerzutki przednie do roweru

( ilość produktów: 16 )

Przednia przerzutka, nazywana także przekładnią rowerową, to jeden z najważniejszych elementów jednośladu. Umożliwia on zmianę przełożeń, czyli dopasowywanie obciążenia do prędkości pojazdu. Stanowi część układu napędowego roweru – grupy komponentów sprawiających, że pedałowanie wprawia jednoślad w ruch. Od płynności pracy przerzutki zależy efektywność jazdy oraz komfort użytkownika pojazdu. W przypadku gdy zachodzi potrzeba wymiany tego komponentu na nowy warto wybrać produkt jednej z zaufanych marek. Wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach dużą popularnością cieszy się m.in. przednia przerzutka Shimano.


Przerzutka przednia – jak jest zbudowana?

Jednym z elementów, tworzących przednią przerzutkę, jest wózek (określany także mianem wodzika). Obejmuje on łańcuch i wpływa na jego położenie – przenosi go na odpowiednie koło zębate. Zmiana umiejscowienia łańcucha wywoływana jest przez użytkownika pojazdu za pomocą manetki lub klamkomanetki. Drugi komponent, tworzący przerzutkę, to element umożliwiający jej zamocowanie. Może to być płytka albo obejma.


Przerzutki przednie do roweru – rodzaje mocowań

Przerzutki sprzedawane w sklepach z częściami kolarskimi różnią się od siebie m.in. sposobem mocowania. Pierwszym rozwiązaniem jest mocowanie na obejmę. Kolejny typ to bezpośredni montaż do ramy pojazdu. Na rynku dostępne są także przerzutki, które przymocowuje się do osi suportu. To, jaki typ montażu będzie właściwy dla danego jednośladu, zależy przede wszystkim od sposobu, w jaki została skonstruowana rama.


Przerzutki rowerowe przednie – pozycje wodzika

Przekładnie rowerowe można pogrupować nie tylko ze względu na rodzaj mocowania, ale i sposób prowadzenia wodzika. Pierwszy wariant to przerzutka typu Top Swing. W takim przypadku wodzik umiejscowiony jest nad obejmą. Drugie rozwiązanie, czyli przerzutka Down Swing, polega na tym, że wodzik znajduje się pod obejmą. Zaletę przerzutki Top Swing stanowi to, że wymaga ona nieco mniejszej siły do zmiany biegu niż przerzutka Down Swing. Z kolei plusem drugiego rozwiązania jest mniejsza tendencja do „zbierania” zanieczyszczeń. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w obu wariantach linka może dochodzić do przerzutki od dołu lub od góry (bottom-pull albo top-pull). Na rynku można znaleźć także przerzutki Side Swing, w przypadku których wodzik przemieszcza się w innej osi niż w pozostałych rodzajach.


Przerzutki przednie dostępne w Rowerek.pl

W części oraz akcesoria kolarskie zaopatrzyć się można za pośrednictwem strony Rowerek.pl. W sklepie internetowym oraz w placówce stacjonarnej, zlokalizowanej w Zielonej Górze, dostępne są wysokiej jakości komponenty, produkowane przez rekomendowane marki. Asortyment Rowerek.pl obejmuje części tworzone przez specjalistów z branży kolarskiej. W ofercie znajduje się m.in. przerzutka przednia Shimano oraz przerzutka przednia Alivio. W przypadku wątpliwości związanych z doborem odpowiednich elementów wyposażenia roweru zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doświadczonymi konsultantami.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel