Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiertła

( ilość produktów: 6 )

Wiertła do metalu, należące do narzędzi skrawających, służą do wykonywania otworów w metalowych tworzywach. Wysokiej jakości wiertła radzą sobie z nawet najtwardszą stalą. Najczęściej są one wykonywane ze stopu stali szybkotnącej (HSS). Istotny jest wybór średnicy oraz długości wiertła – zazwyczaj są one grube na 3-32 mm. Od grubości zależna jest wielkość wykonanego otworu. Kształt również ma znaczenie – inne wiertło wybierzemy do wiercenia w twardych metalach, a inne – do tych miękkich. Im większy jest kąt wierzchołka, tym ostrzejsze jest samo wiertło. Gwintowniki służą z kolei do nacinania gwintów wewnętrznych w stworzonych wcześniej otworach. To narzędzia podobne do śrub, wyposażone dodatkowo w skrawające ostrze. Występują one w różnych wersjach, w zależności od rodzaju nacinanego gwintu.

Wiertła do betonu – narzędzia do zadań specjalnych

Wiertła do betonu służą do wiercenia otworów w najtwardszych materiałach budowlanych, takich jak beton czy cegła. Wiercenie w tak twardych i wytrzymałych tworzywach nie zawsze jest całkiem bezproblemowe. Wiertła muszą być zatem trwałe i solidne, a przy tym – bezpieczne w użytkowaniu. Wybierając je, warto zwracać uwagę m.in. na budowę głowicy – to od niej w dużej mierze zależy, jak wiertło zagłębi się w betonową powierzchnię. Większość wierteł do betonu, pochodzących od renomowanych marek, umożliwia szybkie i sprawne wiercenie. Tego typu wiertła wytwarzane są najczęściej ze stali narzędziowej, węglika wolframu, stali stopowej czy połączenia dwóch pierwszych materiałów.


Wykrętaki do zerwanych śrub – ratunek w ciężkiej sytuacji

Wykrętaki zostały stworzone do pomocy gdy w odkręcanej śrubie zerwie się łeb. Gdy taka sytuacja się przytrafi ciężko zachować zimną krew, bo wydaje się, że sytuacja robi się beznadziejna. Tym razem możesz sięgnąć po narzędzie, które zostało stworzone do takich sytuacji. Wystarczy wywiercić w zerwanej śrubie otwór o odpowiedniej średnicy i wkręcić wkrętak do otworu na lewych obrotach.


Wiertła i gwintowniki w asortymencie Rowerek.pl

Asortyment sklepu internetowego Rowerek.pl oraz jego siedziby w Zielonej Górze obejmuje zarówno wiertła do betonu, jak i wiertła do metalu oraz gwintowniki. Pierwsze z nich dostępne są w kilku różnych wersjach oraz kilku średnicach. To wiertła z uchwytem SDS+, umożliwiające wydajne wiercenie otworów w betonie. Dzięki podwójnej spirali typu S4, nie przegrzewają się podczas pracy. Wiertła do materiałów metalowych Graphite 8 mm o kącie wierzchołkowym 124 stopni wykonane są z wysokiej jakości stali HSS. Doskonale sprawdzają się one m.in. podczas powiększania otworów na wentyl samochodowy i gwarantują bezproblemowe nawiercanie. Gwintowniki Topex dostępne w ofercie także wyróżnia wysoka jakość wykonania, łatwość obsługi oraz niezawodność. W sklepie Rowerek.pl można zaopatrzyć się również w wykrętarki do zerwanych śrub.Być może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel