Infolinia: 796 935 555

Przerzutki rowerowe tylne

( ilość produktów: 51 )

Sposób funkcjonowania roweru zależy od działania wielu komponentów. Jednym z elementów wpływających na efektywność jazdy oraz komfort użytkownika jednośladu jest przerzutka rowerowa tylna. Stanowi ona część układu napędowego pojazdu – grupy elementów sprawiających, że rower porusza się na skutek pedałowania. Przerzutka służy do zmiany przełożeń, dzięki czemu pozwala na dostosowywanie obciążenia do prędkości roweru. Do sterowania nią wykorzystuje się manetkę montowaną na kierownicy lub klamkomanetkę (manetkę zintegrowaną z klamką hamulcową). W przypadku gdy zachodzi potrzeba wymiany tego komponentu na nowy, warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, który przez długi czas będzie działał w prawidłowy sposób. Płynna zmiana przełożeń znacząco wpływa bowiem na wygodę w trakcie jazdy. Wśród najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją tylnych przerzutek znajduje się marka Shimano. Podczas szukania właściwego elementu należy pamiętać o tym, że musi on być dostosowany do danego napędu.

Przerzutki tylne do roweru – liczba przełożeń

Rowery większości miłośników kolarstwa wyposażone są w zewnętrzną przerzutkę tylną. Jej działanie polega na zmianie przełożeń poprzez zmianę położenia łańcucha pomiędzy tylnymi kołami zębatymi. Przerzutka zewnętrzna charakteryzuje się niską masą, a jej serwisowanie nie należy do skomplikowanych czynności. Składa się ona z wózka oraz korpusu, w którym znajduje się sprężyna. Przerzutka tylna musi być dobrana do konkretnego napędu. Przeważnie w sklepach zajmujących się sprzedażą elementów wyposażenia rowerów znaleźć można przerzutki dedykowane do obsługi napędów zawierających od 6 do 12 rzędów. Warto wiedzieć, że na rynku występują także – znacznie mniej popularne - przerzutki tylne wewnętrzne, które umieszczane są wewnątrz piasty tylnej. Tego typu komponenty znaleźć można przede wszystkim w rowerach przeznaczonych do jazdy miejskiej.

Przerzutki tylne – sposoby mocowania

Tylne przerzutki różnią się od siebie sposobami mocowania do ramy. Najpopularniejszy wariant to montaż za pomocą śruby. Charakteryzuje się on dużą stabilnością. Inne, mniej powszechne, rozwiązanie polega na zamocowaniu przerzutki pod osią piasty. Ostatnia opcja to bezpośredni montaż do ramy. Została ona zaproponowana przez markę Shimano. Popularnym materiałem, wykorzystywanym do produkcji przerzutek tylnych, jest aluminium. Oprócz tego, niektóre elementy wykonywane są ze stali lub z włókna węglowego.

Gdzie kupić przerzutki rowerowe tylne?

W tylne przerzutki rowerowe zaopatrzyć się można w sklepie Rowerek.pl. Oferuje on części i akcesoria rowerowe niezbędne do prawidłowego działania jednośladu. W asortymencie sklepu znajdują się produkty wytwarzane przez zaufane marki, które korzystają z dobrych gatunkowo materiałów i sprawdzonych technologii. Zakupu można dokonać za pośrednictwem strony internetowej, jak i w placówce stacjonarnej, zlokalizowanej w Zielonej Górze. Oferta Rowerek.pl obejmuje komponenty cieszące się dużą popularnością wśród miłośników kolarstwa, m.in. przerzutki tylne Shimano.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel