Infolinia: 796 935 555

Wsporniki kierownicy (mostki rowerowe)

( ilość produktów: 19 )

Kolarstwo to hobby wielu osób – zarówno młodych, jak i nieco starszych. Niezależnie od tego, czy jazdę na rowerze traktujemy jako sposób na relaks podczas pogodnych dni, czy zajmujemy się profesjonalnymi treningami, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób funkcjonują poszczególne elementy pojazdu. Jedną z części, jaka ma wpływ na pozycję przyjmowaną przez użytkownika jednośladu, jest mostek kierownicy rowerowej. Do zadań tego komponentu należy łączenie ramy oraz widelca z kierownicą. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że długość oraz kąt nachylenia mostka odpowiedzialne są za ułożenie ciała rowerzysty podczas jazdy. Wpływają zatem w dużym stopniu na komfort podczas poruszania się na dwóch kółkach, a także na aerodynamikę. Wytwarzaniem wsporników kierownicy zajmuje się wielu producentów. Wśród firm posiadających tego typu komponenty w swoim asortymencie znajduje się np. marka Accent. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest poznać cechy charakterystyczne poszczególnych rodzajów mostka. Pozwoli to na dopasowanie odpowiedniego elementu wyposażenia do swoich potrzeb oraz typu posiadanego jednośladu. Wsporniki różnią się od siebie zarówno materiałem wykonania, jak i tym, w jaki sposób są przymocowane do widelca.

Mostki rowerowe – rodzaje

W sklepach zajmujących się sprzedażą części i akcesoriów rowerowych zasadniczo dostępne są dwa rodzaje wsporników kierownicy. Różnią się one od siebie sposobem zamocowania mostka do widelca przy użyciu łożysk sterowych (tego typu łożyska pozwalają na obracanie się kierownicy oraz widelca). Jedną z opcji, cieszącą się mniejszą popularnością, są wsporniki klasyczne. W ich przypadku możliwe jest regulowanie wysokości. Warto pamiętać o tym, że tego typu mostki wiążą się z koniecznością zastosowania widelca z krótszą, gwintowaną rurą sterową. Z drugiego rodzaju wspornika kierownicy (ahead) korzysta się w przypadku widelca z dłuższą rurą sterową, bez gwintu. Taki mostek nie ma możliwość regulowania wysokości. Przedstawiane typy komponentów (zarówno klasyczne, jak i ahead) można nabyć w wersji pozwalającej na samodzielne ustalanie kąta nachylenia. Mostki rowerowe regulowane przydają się m.in. posiadaczom rowerów przeznaczonych do jazdy miejskiej. Wsporniki dostępne na rynku wytwarzane są z rożnych materiałów. W sklepach znaleźć można m.in. elementy wykonane ze stali oraz włókna węglowego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że -poza wymienionymi wariantami – występują również wsporniki zintegrowane z kierownicą.

Jaki wspornik kierownicy rowerowej wybrać?

Wsporniki typu ahead znajdują zastosowanie przede wszystkim w rowerach MTB oraz szosowych. Z mostkami klasycznymi spotkać możemy się głównie pojazdach przeznaczonych do jazdy miejskiej i turystycznych. Popularne mostki rowerowe MTB dopasowane są do rury sterowej o średnicy 1 i 1/8’’. W rowerach górskich często spotkać się można ze wspornikami o kącie wychylenia 6 lub 10 stopni. Mostki rowerowe szosowe charakteryzują się dużą długością. W ich przypadku często spotykaną długością jest 110 oraz 120 mm. Ten parametr wspornika ma duży wpływ na sterowność jednośladu. Dłuższy mostek pozwala dobrze kontrolować pojazd jadący ze znaczną prędkością. Wiąże się to natomiast z nieco utrudnionym skręcaniem. Mostek kierownicy regulowany to rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w rowerach przeznaczonych do jazdy miejskiej oraz trekkingowej. Umożliwia ono ustalanie kąta wychylenia wspornika w taki sposób, by pozycja przyjmowana przez użytkownika jednośladu pozwalała mu na komfortową jazdę. Przy doborze mostka należy pamiętać o tym, że musi on być dopasowany zarówno do średnicy rury sterowej widelca, jak i średnicy kierownicy.

Wysokiej jakości mostki kierownicy – gdzie kupić?

Elementy wyposażenia rowerów dostępne są na stronie Rowerek.pl. Zarówno w asortymencie sklepu internetowego, jak i w placówce stacjonarnej znaleźć można części i akcesoria rowerowe wyróżniające się wysoką jakością. Asortyment sklepu obejmuje różne rodzaje wsporników kierownicy, wśród których każdy miłośnik kolarstwa może znaleźć produkt odpowiadający jego potrzebom. W ofercie dostępne jest również przedłużenie kierownicy rowerowej. Tego typu element pozwala na podwyższenie kierownicy bez konieczności ingerowania w kąt ustawienia wspornika. W przypadku ewentualnych wątpliwości dotyczących doboru odpowiedniego komponentu zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Doświadczeni pracownicy sklepu Rowerek.pl udzielą wszystkich niezbędnych informacji na temat poszczególnych produktów, ich parametrów oraz zastosowań.

Pozycjonowanie

pixel