Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Błotniki rowerowe 26 cali

( ilość produktów: 15 )

Błotniki rowerowe nie są co prawda akcesoriami, bez których jazda na rowerze nie jest możliwa, jednak używanie ich niesie ze sobą wiele korzyści. Ich zalety docenią w szczególności Ci rowerzyści, którzy lubią podróżować na swoim jednośladzie niezależnie od warunków pogodowych.

Błotniki rowerowe 26 – dlaczego warto je montować?

Rower to bez wątpienia jeden z najbardziej niezawodnych i wygodnych środków lokomocji, szczególnie w zatłoczonych i zakorkowanych miastach. Dzięki niemu można nierzadko dotrzeć w wybrane miejsce o wiele szybciej niż samochodem czy miejską komunikacją. Za tą wygodą stoją jednak pewne wyrzeczenia – rower nie osłoni nas przed deszczem i nie uchroni przed licznymi niedogodnościami związanymi z jazdą w trudnych warunkach atmosferycznych. Kto choć raz wjechał w kałużę albo mocno podmokły i zabłocony teren, ten wie, o czym mowa. Po takiej przejażdżce umyć trzeba nie tylko rower, ale też i siebie. Czy można temu w jakikolwiek sposób zapobiec? Całkowicie wyeliminować się takiego ryzyka nie da, ale można znacząco ograniczyć straty, jeśli zamontuje się w rowerze błotniki. Te akcesoria chronią nie tylko rowerzystę i jego ubrania przed nadmiernym zabłoceniem, ale też pomagają ograniczyć zanieczyszczenie samego roweru, który – jak wiadomo – niezbyt dobrze znosi nadmierne zabrudzenie oraz kontakt z woda i wilgocią.

Błotniki MTB 26

O zasadności stosowania błotników przekonało się wielu miłośników jazdy w trudnym terenie. Szczególnie ci rowerzyści, którzy lubią jeździć w większych grupach, w trosce o bezpieczeństwo i komfort swój i swoich towarzyszy powinni zakładać błotniki. Zabrudzenia powodują nie tylko dyskomfort, ale mogą też znacząco utrudniać jazdę innym. Błoto wydostające się spod kół, jeśli nie jest w żaden sposób neutralizowane, ochlapuje wszystko, co znajduje się w jego najbliższym otoczeniu, a zatem również i oczy lub okulary rowerzystów podróżujących z tyłu.

Błotniki skrojone na miarę

Choć istnieją uniwersalne typy błotników, lepiej jest wybierać modele dostosowane do konkretnych rodzajów rowerów. Dlaczego? Bo wtedy ma się pewność, że idealnie spełnią one swoją rolę, a przy okazji nie będą ograniczały w żaden sposób przyjemności z jazdy, bez względu na preferowany przez nas styl. W sklepie rowerowym Rowerek.pl można znaleźć błotniki do każdego typu jednośladu, zarówno te montowane z tyły, jak i takie, które zakłada się na widelce. Spośród nich na uwagę zasługują m.in. Błotniki Shimano OXC Mudstop MTB 26". Posiadają one regulację wysokości i są dostosowane do pracy z hamulcami V-Brake. Co ważne, można je szybko i bez problemu zamontować samodzielnie – wszystkie niezbędne śruby znajdują się w zestawie. Są odpowiednie do rowerów typu MTB. Dla właścicieli rowerów górskich polecanym produktem mogą być także błotniki SKS ATB 60 26" 60 mm srebrne. Z ciekawszych zastosowanych w nich rozwiązań warto wspomnieć m.in. o mocowaniu umożliwiającym samoczynne odpinanie się przy upadku.


Sprawdź podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel