Infolinia: 796 935 555

Osłony

( ilość produktów: 4 )

Osłona korby rowerowej – czym właściwie jest i do czego służy?

Osłona korby to element budowy jednośladu, którego zadaniem jest ochrona nóg rowerzysty przed kontaktem z łańcuchem lub tarczami – zarówno w trakcie ewentualnego upadku, jak i podczas samej jazdy. Część ta zabezpiecza również samą korbę przed uszkodzeniem – w razie „wypadku” przyjmuje na siebie całe uderzenie, a w trakcie jazdy chroni łańcuch oraz zębatkę przed zniszczeniem w wyniku uderzeń kamieni czy żwiru. Co więcej, osłony korby rowerowej zapobiegają zabrudzeniu odzieży rowerzysty podczas jazdy po trudnych, błotnistych i trawiastych terenach. Elementy te są kompatybilne z różnymi typami tarcz i produkowane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając osłonę korby, należy brać pod uwagę odległość pomiędzy śrubami zdjętej osłony – dzięki temu najłatwiej będzie dobrać odpowiedni model z konkretnym mocowaniem.

Osłony korby uniwersalne w asortymencie Rowerek.pl

Oferta sklepu internetowego Rowerek.pl oraz jego stacjonarnej siedziby w Zielonej Górze obejmuje solidne osłony korby rowerowej w przystępnych cenach. Poszukując modelu do swojego jednośladu, warto zwrócić uwagę m.in. na produkt marki Author – ACO-PO3, czyli mocowaną na śrubę osłonę łańcucha na mechanizm korbowy z 42,46 lub 48 zębami. Ten wykonany z tworzywa sztucznego element skutecznie zabezpiecza nogi i same nogawki spodni kolarza przed kontaktem z łańcuchem. Na uwagę zasługuje także osłona mechanizmu korbowego 48T mocowana na pięć śrub. To część z PCV, której celem jest ochrona rowerzysty przed kontaktem z największą zębatką podczas jazdy lub niechcianego upadku.

W asortymencie sklepu Rowerek.pl znajdują się również klasyczne osłony korby uniwersalne wykonane z trwałego tworzywa sztucznego – a mowa o modelu BHT-OS001 idealnym do rowerów Wigry, Jubilat czy Uniwersal firmy Romet. To gwarancja skutecznej ochrony zarówno przed zahaczeniem nogawką o łańcuch, jak i przed ubrudzeniem odzieży. Ta osłona korby mocowana jest na standardowych mocowaniach znajdujących się na ramie oraz rurce tylnego widelca. Wybierz model, który pasuje do Twojego jednośladu, i zapewnij sobie komfortową, bezpieczną jazdę bez niechcianych kontuzji oraz błota na spodniach. Oprócz solidnych osłon korby rowerowej w sklepie Rowerek.pl dostępne są inne części rowerowe do mechanizmów korbowych, np. śruby czy tarcze, a także same korby.

Pozycjonowanie

pixel