Infolinia: 796 935 555

Rękawiczki rowerowe długie

( ilość produktów: 77 )

Jazda na rowerze to czysta przyjemność, jednak jeśli chce się czerpać z niej frajdę nawet podczas gorszej pogody, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W chłodniejsze dni, szczególnie w sezonie wczesnowiosennym a także jesiennym i zimowym, każdy miłośnik jazdy na jednośladzie powinien koniecznie zaopatrzyć się w rękawiczki rowerowe długie.

Rękawiczki rowerowe z długimi palcami – w czym mogą nam pomóc?

Chyba każdy rowerzysta doświadczył kiedyś przeszywającego bólu rąk, jaki pojawia się, gdy z nieosłoniętymi dłońmi podróżuje się swoim pojazdem w temperaturze bliskiej 0 stopni Celsjusza. To naprawdę nic przyjemnego, nie mówiąc już o tym, że może to stwarzać ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zmarznięte ręce tracą czucie, przez co nie jest się w stanie w 100% kontrolować roweru, a to może skutkować upadkami lub innymi niefortunnymi zdarzeniami na drodze. Wystarczy jednak bardzo niewiele, by takie zagrożenie zniwelować a nawet całkowicie wykluczyć. Wystarczy zainwestować w dobrej jakości rękawiczki rowerowe zimowe. Modele przeznaczone do jazdy na rowerze znacząco różnią się od tych, które zakłada się na co dzień. Przede wszystkim są wykonane ze specjalistycznych materiałów, jednocześnie cienkich i zapewniających wyjątkowy komfort cieplny. Tkaniny te muszą nie tylko skutecznie ogrzać dłonie, ale też zapewnić skórze odpowiednią wentylację. Co więcej, powinny się na nich znajdować wypustki (najczęściej gumowe), gwarantujące doskonałą przyczepność do kierownicy. O komforcie rowerzystów lubiących jazdę w trudniejszych terenach często decydują specjalne rękawiczki, których wierzch wykonany jest z wytrzymałej tkaniny, zapobiegającej uszkodzeniom i zadrapaniom skóry, narażonej na kontakt z gałęziami, krzakami i innymi elementami outdoorowego krajobrazu.

Zimowe rękawiczki rowerowe – jakie jeszcze posiadają udogodnienia?

Rowerzysta też człowiek i najczęściej nie rusza się na przejażdżkę bez swojego telefonu. Aby móc komfortowo i bez problemu korzystać ze smartfona z dotykowym ekranem w chłodne dni, producenci rękawiczek rowerowych pomyśleli o specjalnych udogodnieniach, umożliwiających obsługę tych urządzeń przy użyciu kciuka i palca wskazującego. W asortymencie sklepu z odzieżą i akcesoriami rowerowymi rowerek.pl dostępne są modele rękawiczek wyposażone w dodatkowe elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo rowerzystów podróżujących po zmierzchu i posiadające wzmocnienia w newralgicznych, narażonych na szybsze zużycie miejscach.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel