Infolinia: 796 935 555

Klucze do osi, konusów i piast rowerowych

( ilość produktów: 29 )

Miłośników jazdy na dwóch kółkach można podzielić na dwie grupy. Niektórzy preferują korzystanie z usług profesjonalnych serwisów rowerowych, natomiast innym samodzielna naprawa i konserwacja pojazdu sprawia prawdziwą przyjemność. Osoby, które chętnie zajmują się wymianą elementów wyposażenia jednośladu, powinny posiadać liczne narzędzia umożliwiające demontaż oraz montaż poszczególnych komponentów. W przypadku gdy zachodzi potrzeba wymiany piasty na nową należy zaopatrzyć się w specjalne klucze. Trzeba przy tym pamiętać, że muszą być one dostosowane do parametrów poszczególnych części. Stan piasty ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego pojazdu. Element ten jest bowiem środkową częścią koła. Są do niego przymocowane szprychy – łączą one piastę z obręczą koła. Tylna piasta ma nieco bardziej skomplikowaną budowę niż przednia, ze względu na to, że są do niej przymocowane tylne koła zębate, będące częścią układu napędowego jednośladu. Wśród najpopularniejszych producentów, specjalizujących się w wytwarzaniu narzędzi rowerowych do serwisowania piast, znajduje się firma Park Tool oraz Bike Hand.

Jaki klucz do piasty rowerowej warto posiadać?

Samodzielne serwisowanie piasty wymaga posiadania odpowiednich narzędzi. W przypadku tylnej piasty należy pamiętać o tym, że najpierw trzeba zająć się demontażem kasety lub wolnobiegu. Jeśli chodzi o element stanowiący część przedniego koła, ma on prostszą budowę. Do zdemontowania piasty przedniej oraz tylnej (po zdjęciu kasety albo wolnobiegu) niezbędne będą klucze do konusów. Tego rodzaju klucz wyróżnia się tym, że jest wyjątkowo płaski. Za pomocą tego typu narzędzia przytrzymuje się stożek, natomiast drugim kluczem odkręca się nakrętkę (musi on oczywiście być dopasowany do rozmiaru nakrętki). To, jakiego klucza do konusów należy użyć, uzależnione jest od modelu danej piasty. W sklepach z elementami wyposażenia rowerowego znaleźć można m.in. klucze pasujące do konusów o rozmiarze 13/14 mm lub 15/16 mm. Podstawowym kryterium doboru klucza do stożków powinien być zatem ich wymiar. Oprócz tego, należy mieć na uwadze jakość narzędzia. Najlepiej sięgać po elementy solidne, które nie ulegną szybkiemu zużyciu ani zniszczeniu w trakcie ich użytkowania.

Gdzie kupić klucze do piast?

W klucz do piast zaopatrzyć się można w sklepach zajmujących się sprzedażą części oraz akcesoriów rowerowych. Liczne narzędzia dostępne są na stronie internetowej Rowerek.pl, jak również w placówce stacjonarnej. W asortymencie sklepu znajdują się produkty wytwarzane przez marki cenione przez rowerzystów na całym świecie, które wyróżniają się wytrzymałością. Charakteryzują się one bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Szeroka oferta pozwala nabyć odpowiedni klucz do odkręcenia piasty. Za pośrednictwem strony Rowerek.pl, jak i w sklepie zlokalizowanym w Zielonej Górze, zaopatrzyć się można m.in. w klucze do konusów, jak i klucz do misek suportu. Ewentualne wątpliwości związane z doborem odpowiednich narzędzi warto omówić z naszymi konsultantami.


Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel