Infolinia: 796 935 555

Łańcuchy do rowerów 10-rzędowe

( ilość produktów: 25 )

Łańcuch rowerowy, zbudowany z ogniw, wprawia w ruch tylne koło roweru. To jeden z najszybciej zużywających się elementów napędu – jest to spowodowane rozciąganiem się ogniw. Te różnią się między sobą, zwłaszcza wielkością sworznia czy swoim kształtem. Łańcuch musi być zawsze szczegółowo dobrany do liczby rzędów w kasecie. W przypadku napędów dziesięciorzędowych, używa się zatem łańcucha 10-rzędowego. Niezwykle istotna jest wymiana łańcucha w odpowiednim momencie – w przeciwnym razie może on zacząć uszkadzać zębatki i znacząco zmniejszyć komfort jazdy. Należy na bieżąco sprawdzać jego stan, gdyż po pewnym czasie działa on znacznie mniej płynnie i może doprowadzić do zniszczenia całego napędu

Łańcuch do kasety 10-rzędowej – do jakiego roweru?

Łańcuch 10-rzędowy gwarantuje cichą i bezawaryjną pracę układu napędowego w jednośladzie. Najczęściej stosuje się go w wysokiej klasy rowerach górskich MTB oraz szosowych. Jednoślady te służą do ekstremalnej jazdy w trudniejszych warunkach – z tego względu niezwykle ważna jest wysoka wytrzymałość łańcucha. Łańcuch do kasety 10-rzędowej sprawdza się również wtedy, gdy zależy nam na długim korzystaniu z roweru bez konieczności serwisowania. Wymieniając łańcuch, warto postawić na model pochodzący od tego samego producenta, jak inne elementy tego zespołu napędowego. Wówczas jego działanie może się okazać znacznie lepsze.

Łańcuchy rowerowe 10-rzędowe w Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, zlokalizowanym w Zielonej Górze – można zaopatrzyć się w najwyższej jakości łańcuchy do kasety 10-rzędowej. Pochodzą one od cenionych producentów z branży, np. Accent czy KMC. To profesjonalne artykuły, zapewniające wyjątkową wytrzymałość oraz bezpieczeństwo podczas jazdy – zwłaszcza w trudnych warunkach. Warto zwrócić uwagę m.in. na łańcuch KMC X10 EPT 1/2" x 11/128" 114 ogniw, 5,88mm. Jest on wykonany w technologii Hi-Performance, pokryty specjalną powłoką EcoProTeq i odporny na rdzę. Godny polecenia jest również solidny łańcuch 10-rzędowy marki Accent, z powłoką odporną na ścieranie i korozję. Stalowy łańcuch 10S0 marki Connex, jednego z najlepszych producentów łańcuchów, doskonale dopasowuje się do koronek kasety. Produkt cechuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. W ofercie sklepu Rowerek.pl dostępne są również spinki do łańcuchów rowerowych 10-rzędowych, piny do łączenia czy pompki do amortyzatorów.

Pozycjonowanie

pixel