Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie roweru na dynamo - tył i przód

( ilość produktów: 21 )

Dynamo rowerowe to nic innego jak prądnica, która jest napędzana przez obracające się koło i dzięki której zasilane jest oświetlenie rowerowe. Dostępne na rynku są dynama zewnętrzne oraz takie montowane w piaście. Na ich zastosowanie i zakup decyduje się wielu rowerzystów. Trudno się temu dziwić – to rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Energia elektryczna potrzebna do zasilania oświetlenia jest wytwarzana dzięki pracy mięśni użytkownika jednośladu. Nie ma zatem potrzeby wymiany baterii czy akumulatorów w światłach, które są do dynama podłączone. Co prawda w najprostszej formie dynamo przestaje działać, tj. nie wytwarza prądu, kiedy rower się zatrzymuje, jednak zastosowanie dodatkowych układów elektronicznych eliminuje ten problem.


Dynamo do roweru – jakie wybrać?

Asortyment prądnic rowerowych w sklepie rowerowym Rowerek.pl jest spory, a wybór najbardziej odpowiedniego modelu jest w dużej mierze uzależniony od konstrukcji samego jednośladu. Przed zakupieniem dynama należy upewnić się, że rower posiada gniazdo na ten komponent i sprawdzić, po której stronie się ono znajduje. Podstawowe rozróżnienie obejmuje dynama prawe i lewe. Dynamo w rowerze może także różnić się pod względem mocy (standardowo wynosi ona 6 Volt; 3 Watt) oraz ilości podłączeń (najczęściej spotykane modele mają dwa lub cztery podłączenia). W ofercie sklepu Rowerek.pl można znaleźć modele z podwójnymi spiekanymi łożyskami z brązu, odpowiednie do dużych prędkości obrotowych i średnich obciążeń.


Lampy rowerowe przednie na dynamo

Sklep internetowy Rowerek.pl, mający swoją stacjonarna siedzibę w Zielonej Górze, posiada w swoim asortymencie duży wybór przednich lamp rowerowych na dynamo, dostosowany do różnych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Można tu znaleźć najprostsze modele z żarówką, które są zasilane z prądnicy w piaście lub dynama. Dostępne są także lampki przednie z diodą LED o żywotności 50 000 godzin, kompatybilne również z akumulatorami stosowanymi w rowerach elektrycznych. Najbardziej zaawansowane modele oferowane przez sklep posiadają dodatkowo funkcję podtrzymania światła podczas postoju oraz czujniki zmierzchu oraz szereg innych udogodnień, zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkownika w czasie jazdy.


Tylne lampki rowerowe na dynamo

Równie ciekawe propozycje sklep Rowerek.pl ma jeśli chodzi o tylne oświetlenie rowerowe na dynamo. Warto zwrócić uwagę np. na modele z diodami LED, które są kompatybilne także z bateriami 6V – 12V w rowerach elektrycznych. One także posiadają funkcję utrzymania światła w trakcie postoju, a dodatkowo są wodo- i wstrząsoodporne, przez co można ich z powodzeniem używać nawet w trudnym terenie i niesprzyjających warunkach atmosferycznych.


Oprócz oświetlenia, u opisywanego dostawcy można zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria potrzebne do montażu i eksploatacji oświetlenia na dynamo, takie jak przepustki do przewodu zasilania lampki, kable oświetleniowe do dynama oraz żarówki do lampek rowerowych.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel