Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stery Ahead 1,5" TAPERED

( ilość produktów: 9 )

Doskonała znajomość swojego sprzętu jest bardzo ważna dla każdego rowerzysty. Oczywiście nie każdy użytkownik jednośladu musi być wybitnym znawcą wszystkich podzespołów składających się na konstrukcję pojazdu (od tego są przecież profesjonaliści), ale z pewnością warto mieć choćby podstawową wiedzę na temat tego, jak rower funkcjonuje i z jakich elementów się składa. Jedną z części mających duży wpływ na komfort jazdy są stery AHEAD. Czym są i co warto o nich wiedzieć? O tym w niniejszym artykule.

Stery AHEAD – garść podstawowych informacji

Stery AHEAD to nic innego, jak łożyska znajdujące się w główce ramy. To do nich montowany jest widelec i to one pośrednio umożliwiają swobodne manewrowanie kierownicą i wybieranie pożądanego kierunku jazdy. Cały mechanizm, którego stery AHEAD są częścią, ma za zadanie uczynić poruszanie kierownicą procesem bezwysiłkowym i płynnym. Aby wszystko mogło funkcjonować jak należy, poszczególne elementy całej konstrukcji muszą być ze sobą bardzo dobrze połączone. Wszelkie luzy są bardzo niepożądanym zjawiskiem i należy je jak najszybciej wyeliminować. Pod względem budowy stery AHEAD wyróżniają się prostotą i łatwością regulacji. Gwint znajduje się w środku rury sterowej, a umieszcza się go tam za pośrednictwem wbijanej gwiazdki bądź rozbieranego ekspandera. Na rurce umieszczony jest przelotowy mostek oraz podkładki, które wystają nieco ponad jej powierzchnię. Całość zamyka przykręcana od góry śruba.

Stery półzintegrowane TAPERED w ofercie sklepu Rowerek.pl

Sklep Rowerek.pl oferuje części zamienne i akcesoria rowerowe znanych i cenionych producentów. Wśród nich można znaleźć duży wybór takich produktów, jak stery półzintegrowane ACCENT 1,5. Na uwagę zasługują np. stery pół-zintegrowane Accent HSI-EXE Taper 1-1/8"-1.5" ZS44/ZS56 łożyska maszynowe, niebieskie. Zastosowane w nich wysokiej jakości łożyska maszynowe znacząco zwiększają trwałość całej konstrukcji, ponieważ posiadają specjalną powłokę zabezpieczającą przed rdzą. Dla zoptymalizowania wagi, do produkcji sterów wykorzystano lekkie i solidne aluminium. W górnej pokrywie znajdują się dodatkowe uszczelnienia, zarówno od strony widelca, jak i w miejscu łączenia się pokrywy z misą. Więcej modeli sterów półzintegrowanych można znaleźć na stronie internetowej sklepu oraz w stacjonarnej siedzibie w Zielonej Górze. Każdy klient, który ma wątpliwości dotyczące wyboru najbardziej odpowiednich części, akcesoriów czy podzespołów, może liczyć na profesjonalną pomoc oraz fachowe doradztwo.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel