Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łańcuchy 11-rzędowe do roweru

( ilość produktów: 22 )

Łańcuch rowerowy ma na celu wprowadzenie w ruch tylnego koła jednośladu. Według zasady mówiącej, że powinien być on dopasowany do liczby rzędów w kasecie, łańcuch rowerowy 11-rzędowy pasuje do rowerów jedenastorzędowych. Umożliwia on lekką i efektywną zmianę przełożenia. Łańcuch ten stworzono głównie z myślą o wysokiej klasy rowerach MTB czy szosowych – czyli jednośladach z większą liczbą biegów. Ta część roweru zbudowana jest ze stale rozciągających się ogniw – z tego powodu zużywa się ona szybciej od innych elementów napędu. Wymiana łańcucha rowerowego w odpowiednim momencie pozwala zapobiegać uszkodzeniom napędu czy spadkowi komfortu jazdy. To niezwykle ważne, aby dopasować go do rodzaju jednośladu, a najlepiej – postawić na tego samego producenta.

Spinka do łańcucha 11-rzędowego – niezbędne akcesorium

Niewielkim akcesorium służącym do łączenia łańcuchów bez użycia narzędzi – np. skuwacza – jest spinka do łańcucha. Składa się ona z dwóch płaskich blaszek, które przypominają nieco blaszki samego łańcucha. Posiada ona specjalne bolce, umożliwiające zapięcie spinki na łańcuchu rowerowym. Istotne jest dokładnie dopasowanie rodzaju spinki do szerokości łańcucha. Aby zadziałała zgodnie ze swoim zastosowaniem, musi być ona odpowiednio dobrana. Spinka do łańcucha 11-rzędowego – np. dostępna w asortymencie Rowerek.pl propozycja marki Accent – to uniwersalne rozwiązanie. Może być ona używana z łańcuchami nie tylko tego samego producenta, ale i takich marek, jak Shimano, SRAM czy Wippermann. Oprócz spinek, w celu łączenia łańcuchów wykorzystuje się także piny.


Łańcuchy rowerowe 11-rzędowe ze sklepu Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, zlokalizowanym w Zielonej Górze – dostępne są łańcuchy rowerowe 11-rzędowe popularnych producentów z branży. Warto zwrócić uwagę m.in. na kierunkowy łańcuch Shimano 11-rzędowy 105 CN-HG601 ze wskaźnikiem wydajności Advanced. Wyróżnia go niezwykle niski współczynnik tarcia, a tym samym – precyzyjna zmiana przełożeń. W zestawie z łańcuchem znajduje się spinka do jego łączenia. Godnym polecenia rozwiązaniem jest także łańcuch rowerowy 11-rzędowy KMC X11 1/2" x 11/128" 118 ogniw 5,65mm. To profesjonalny, bardzo wytrzymały produkt, przeznaczony głównie do rowerów MTB. Łańcuch jest wykonany w technologii Hi-Performance i wyjątkowo odporny na rozciąganie. Łańcuchy rowerowe 11-rzędowe, w które można zaopatrzyć się w sklepie Rowerek.pl, to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach.

Pozycjonowanie

pixel