Infolinia: 796 935 555

Oleje, płyny oraz smary rowerowe

( ilość produktów: 191 )

Właściwa pielęgnacja roweru to nie tylko regularne sprawdzanie, czy elementy wyposażenia jednośladu nie uległy nadmiernemu zużyciu. To również konserwacja poszczególnych komponentów, wykonywana przy użyciu wysokiej jakości produktów. W warsztacie każdego miłośnika kolarstwa, który samodzielnie zajmuje się nadzorowaniem stanu technicznego pojazdu, powinny znaleźć się m.in. odpowiednie odtłuszczacze oraz smary do roweru. Właściciel jednośladu wyposażonego w hamulce hydrauliczne musi również pamiętać o właściwym płynie hamulcowym. Godne polecenia produkty przeznaczone do konserwacji pojazdu oferowane są m.in. przez markę Finish Line, Shimano oraz Brunox.


Konserwacja łańcucha – odtłuszczacze i oleje do roweru

Jedną z czynności, o której nie można zapominać, jest systematyczne czyszczenie i smarowanie łańcucha. W celu usunięcia różnego rodzaju zabrudzeń warto używać skutecznego odtłuszczacza. Przyda się on również do wyczyszczenia innych elementów, np. kasety, tarcz hamulcowych oraz mechanizmu korbowego. Oczyszczony łańcuch należy nasmarować, by zapewnić mu prawidłową pracę i jak najdłuższą żywotność. W sklepach dostępne są produkty uniwersalne, preparaty polecane w przypadku jazdy w mokrych warunkach, a także środki przeznaczone do jazdy w suchych warunkach, np. smar teflonowy do roweru.


Smary do roweru – na jakie elementy należy je aplikować?

W rowerach znajduje się szereg elementów wymagających smarowania. Należą do nich m.in. piasty. W ich przypadku smarować powinno się bieżnie oraz konusy, aby kulki nie pracowały na sucho. Trzeba również pamiętać o smarowaniu sterów. Nie należy zapominać także o aplikowaniu smaru na linki, oraz oś suport (w przypadku suportu na zintegrowaną oś lub suportu wbijanego ).


Smary rowerowe, oleje i płyny dostępne w Rowerek.pl

Środki przeznaczone do konserwacji części rowerowych, np. smar do łożysk rowerowych, nabyć można na stronie Rowerek.pl. W ofercie dostępne są także oleje rowerowe, płyny hamulcowe, odtłuszczacze i inne preparaty umożliwiające dbanie o prawidłowe funkcjonowanie jednośladu.



Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel