Infolinia: 796 935 555

Łożyska

( ilość produktów: 15 )

Łożyska to jeden z podstawowych elementów mechanizmu każdego roweru. W przypadku tego pojazdu znajdują się one w kilku miejscach, np. suporcie lub piaście. Ich zadaniem jest zapewnienie płynnej pracy obrotowej konkretnych części jednośladu. Łożyska powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością oraz odpornością na zużycie. Te niewielkie elementy odpowiadają bowiem za prawidłowe działanie wielu rowerowych mechanizmów. Obecnie stosuje się głównie stalowe łożyska rowerowe. Łożyska do piast możemy podzielić na kulkowe oraz maszynowe. W przypadku pierwszego wariantu elementami tocznymi są kulki. Piastę na łożyskach kulkowych z łatwością rozbierzemy nawet w terenie, a dzięki prostej budowie – bez trudu usuniemy „luzy” powstałe w wyniku użytkowania. Ten rodzaj łożysk kusi swoją niższą ceną – to dobry wybór dla osób, które nie korzystają ze swojego jednośladu często i z dużą intensywnością. Łożyska maszynowe o prostej budowie pracują z kolei swobodniej od kulkowych. Są one także odporne na warunki atmosferyczne, szczelne i bardzo trwałe.

Łożyska maszynowe do piast rowerowych – trwałość i efektywna praca

Stojąc przed wyborem łożysk do piast, warto wziąć pod uwagę swój styl jazdy oraz jej częstotliwość. Łożyska maszynowe gwarantują lepszą i płynniejszą pracę niż łożyska kulkowe. Oprócz większej efektywności, wyróżnia je także większa trwałość. To bardzo dobry wybór dla doświadczonych rowerzystów – m.in. zawodników enduro, MTB czy użytkowników rowerów zjazdowych. Łożyska mają służyć przez długi czas, dlatego tak ważna jest ich jakość oraz wytrzymałość – zwłaszcza w przypadku jazdy wyczynowej. Kolarze szosowi z mniejszymi wymaganiami z powodzeniem mogą sięgnąć po łożyska rowerowe kulkowe.


Łożysko do koła rowerowego i innych części roweru w Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, zlokalizowanym w Zielonej Górze – dostępne są łożyska rowerowe w wielu wariantach i o różnych średnicach. To elementy pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Novatec, Shimano czy Dartmoor. W ofercie znajdują się zarówno łożyska maszynowe, jak i koszyki (wianki) z kulkami łożyskowymi oraz same kulki łożyskowe. Są to m.in. łożyska do sterów, suportu czy piast, np. typu Torpedo. Elementy wykonane są głównie z wysokiej klasy stali i charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Oprócz nich, w sklepie Rowerek.pl można zaopatrzyć się również w suporty do korb marki Sram w typie GXP.

Pozycjonowanie

pixel