Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pedały rowerowe - platformowe i SPD

( ilość produktów: 90 )

Pedały należą do grupy elementów stanowiących punkty styku roweru oraz jego użytkownika. Za ich pomocą energia pochodząca z ruchu nóg rowerzysty przekazywana jest do układu napędowego pojazdu. Odbywa się to za pośrednictwem korb, czyli komponentów odpowiedzialnych za łączenie pedałów z osią suportu. W sklepach posiadających w swoim asortymencie części i akcesoria rowerowe znaleźć można dwa rodzaje pedałów – platformowe oraz zatrzaskowe. Warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne elementy. Przed zakupem należy dokładnie określić swoje potrzeby – typ pedałów powinien być dopasowany przede wszystkim do stylu jazdy danego rowerzysty. Wytwarzaniem tego rodzaju komponentów zajmuje się wiele firm, wśród których znajdują się następujące marki: Shimano, Author, Accent oraz Dartmoor. Niezależnie od tego, na jaki typ elementów się zdecydujemy, powinniśmy mieć na uwadze sposób ich wykonania. Dobre jakościowo, solidne pedały rowerowe to gwarancja prawidłowego funkcjonowania i wieloletniej trwałości.

Pedały rowerowe platformowe i zatrzaskowe – charakterystyka

Pedały dostępne na rynku dzielą się na dwie grupy. Wyróżniamy pedały platformowe oraz pedały zatrzaskowe. Pierwszy typ komponentów składa się z platformy i ułożyskowanej osi, która jest przymocowana do korby. W sklepach z elementami wyposażenia rowerowego znaleźć można platformy wykonane z tworzywa sztucznego oraz metalowe pedały do roweru. Plusem pedałów platformowych jest możliwość używania dowolnego rodzaju obuwia oraz łatwość zdejmowania nogi z pedału. Wadę tego rozwiązania stanowi natomiast gorsza – w porównaniu z wariantem zatrzaskowym – efektywność pedałowania. Można ją polepszyć, stosując pedały z noskami. Pedały platformowe występują także w wariancie z kolcami, które zmniejszają ryzyko ślizgania się obuwia po powierzchni platformy. Pedały zatrzaskowe skonstruowane są w taki sposób, że przymocowuje się je do podeszwy buta. W tym przypadku konieczne jest stosowanie specjalnego obuwia. Zaletę tego rozwiązania stanowi bardzo dobra efektywność pedałowania. W przypadku upadku pedały te automatycznie się wypinają. Warto wiedzieć, że w sklepach znaleźć można także części łączące cechy obu rodzajów pedałów – z jednej strony posiadają one zatrzask, natomiast z drugiej tradycyjną platformę.

Pedały do roweru MTB a pedały do roweru szosowego

Najważniejszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przed zakupem pedałów, jest styl jazdy. Po pedały platformowe zazwyczaj sięgają osoby posiadające rowery miejskie lub trekkingowe, a także właściciele rowerów górskich, którzy nie zajmują się jazdą wyczynową. Pedały zatrzaskowe stosowane są głównie przez nieco bardziej profesjonalnych miłośników kolarstwa, dla których efektywność pedałowania stanowi niezwykle istotną kwestię. Pedały rowerowe MTB różnią się od tych wykorzystywanych w szosówkach. Bloki w przypadku pedałów do rowerów górskich są mniejsze od bloków w pedałach szosowych. Oprócz tego, sztywność połączenia bloków i pedałów w rowerach szosowych jest większa niż w pojazdach przeznaczonych do jazdy górskiej.

Gdzie kupić pedały rowerowe?

Pedały do roweru dostępne są na stronie Rowerek.pl, oferującej części oraz akcesoria rowerowe. Asortyment obejmuje elementy wyposażenia wytwarzane przez marki cenione na całym świecie. W ofercie sklepu internetowego oraz placówki stacjonarnej znajdują się m.in. pedały rowerowe metalowe. Różnorodność produktów powoduje, że każdy miłośnik jazdy na dwóch kółkach może znaleźć komponenty dopasowane do posiadanego przez niego pojazdu oraz osobistych preferencji. Podczas szukania odpowiednich części i akcesoriów warto skorzystać ze wskazówek naszych konsultantów. Posiadają oni szeroką wiedzę dotyczącą rowerów oraz poszczególnych elementów wyposażenia. W grupie produktów cieszących się dużą popularnością wśród fanów kolarstwa znajdują się m.in. pedały szosowe Shimano. Warto pamiętać o tym, że w przypadku wszystkich części rowerowych, wysoka jakość odgrywa niezwykle istotną rolę. Z tego względu należy sięgać przede wszystkim po produkty wykonane solidnie, przy użyciu dobrych materiałów.


Może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel