Infolinia: 796 935 555

Łańcuchy 1-rzędowe do roweru

( ilość produktów: 17 )

Łańcuch rowerowy, wprawiający w ruch tylne koło jednośladu, powinien zawsze odpowiadać ilości rzędów w kasecie. Łańcuch jednorzędowy – jak sama nazwa mówi – wykorzystywany jest w rowerach z napędem jednorzędowym. Bieżące monitorowanie jego stanu jest niezwykle ważne. Jest to bowiem część napędu, która z powodu rozciągających się ogniw zużywa się stosunkowo szybko. Jeżeli nie chcemy uszkodzić zębatek czy znacząco zmniejszyć komfortu jazdy, należy zawsze wymieniać go w odpowiednim momencie. Wybierając nowy łańcuch rowerowy jednorzędowy, warto zdecydować się na egzemplarz od tego samego producenta, od którego pochodzi sam jednoślad. Jego działanie może być wówczas jeszcze bardziej zadowalające.

Łańcuch rowerowy 1-rzędowy – do jakich rowerów?

Wewnętrzna szerokość ogniw łańcucha rowerowego jednorzędowego – zwanego także pojedynczym – wynosi 1/8 cala. Ten typ łańcucha przeznaczony jest do jednośladów z przełożeniem wewnątrz piasty oraz tych pozbawionych przerzutek. Najczęściej stosuje się go w rowerach miejskich lub jednobiegowych BMX-ach. Łańcuch rowerowy 1-rzędowy wybierzemy w przypadku jednośladu z pojedynczym tylnym kołem zębatym. Większość dostępnych na rynku łańcuchów jest odporna na korozję – taka ochrona zdecydowanie przydaje się podczas jazdy w deszczu czy po kałużach.

Wysokiej klasy łańcuch jednorzędowy ze sklepu Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, zlokalizowanym w Zielonej Górze – dostępne są łańcuchy rowerowe 1-rzędowe renomowanych marek. To najwięksi producenci łańcuchów do rowerów, tacy jak Connex, Shimano czy KMC. Warto zwrócić uwagę m.in. na wysokiej klasy łańcuch jednorzędowy łańcuchem rowerowym 1-rzędowym. Został on stworzony z myślą o użytkownikach rowerów BMX, Single Speed, City i Fixie. Ogniwa odporne na rdzę oraz technologia Anti-Drop, zmniejszająca ryzyko spadania łańcucha w trakcie jazdy, sprawiają, że to bardzo dobry wybór. Godnym polecenia łańcuchem rowerowym 1-rzędowym jest również ten marki Connex – 1R8 BMX 112 ogniw. Stalowy łańcuch topowego producenta idealnie dostosowuje się do koronek w kasecie, co z kolei zapewnia doskonały przesył mocy. Lekki i trwały sprawdzi się m.in. w przypadku flatlandu i dirtu. W szerokim asortymencie sklepu Rowerek.pl, oprócz samych łańcuchów rowerowych, znajdują się również spinki do spięcia łańcucha jednorzędowego. Umożliwia ona jego sprawny i łatwy montaż oraz demontaż – niezależnie od warunków

Pozycjonowanie

pixel