Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompki rowerowe

( ilość produktów: 106 )

Na bezpieczne i komfortowe użytkowanie roweru wpływają nie tylko części, ale i akcesoria rowerowe. W grupie najistotniejszych elementów wyposażenia jednośladu znajduje się pompka do roweru, która służy do pompowania opon. Od ciśnienia w oponach zależy zarówno efektywność jazdy, jak i wygoda kolarza. Warto mieć na uwadze to, że w parze ze zbyt niskim ciśnieniem idzie zwiększone ryzyko przetarcia opony i przebicia dętki, jak również duży opór toczenia. Nie należy zapominać o tym, że zbyt duże ciśnienie powietrza w oponach także nie jest wskazane – wiąże się ze słabą przyczepnością opon do podłoża oraz powoduje, że rowerzysta znacznie mocniej odczuwa nierówności na drodze. Produkcją pompek rowerowych zajmuje się m.in. firma SKS-Germany, Topeak oraz Author. Podczas zakupów warto szukać wysokiej jakości akcesoriów, które będą pełnić swoją funkcję w prawidłowy sposób przez wiele lat.

Pompki rowerowe - rodzaje

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży części oraz akcesoriów rowerowych znaleźć można różne rodzaje pompek. Najpopularniejsza pompka do roweru to pompka ręczna. Jej największą zaletę stanowi możliwość napompowania opon w dowolnym miejscu. Sprawdzi się ona zatem szczególnie podczas wypraw rowerowych. Zajmuje niewiele miejsca, a jej zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Kolejnym rozwiązaniem są pompki stacjonarne. Zazwyczaj służą one do pompowania opon w garażu czy w piwnicy – mają większe wymiary niż pompki ręczne. Dzięki nim można uzyskać pożądane ciśnienie w oponie w bardzo krótkim czasie, natomiast przeważnie kosztują one nieco więcej niż pompki ręczne. Ostatnim wariantem są pompki na naboje CO2. Korzystają z nich przede wszystkim osoby, które uczestniczą w różnego rodzaju wyścigach rowerowych. Pozwalają na błyskawiczne napompowanie opony, dzięki czemu rowerzysta nie musi tracić dużej ilości czasu w trakcie zawodów. Używanie takiej pompki wiąże się ze sporym wydatkiem wynikającym z konieczności kupowania nabojów ze sprężonym dwutlenkiem węgla.

Pompki do rowerów dostępne w Rowerek.pl

Elementy wyposażenia rowerów dostępne są na stronie internetowej Rowerek.pl. Asortyment sklepu obejmuje części oraz akcesoria wytwarzane przez marki cieszące się dużą popularnością wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach. W ofercie znajdują wysokiej jakości pompki rowerowe (ręczne, stacjonarne oraz na naboje CO2), m.in. pompka Author oraz pompki Topeak. Co ważne, zakupów w sklepie Rowerek.pl można dokonać nie tylko przez internet, ale również w placówce stacjonarnej zlokalizowanej w Zielonej Górze.Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel