Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Taśmy do obręczy

( ilość produktów: 35 )

Uszkodzenia dętki są jednymi z najczęstszych usterek, z jakimi spotykają się użytkownicy jednośladów. Nie jest to duży problem, jeśli awaria nastąpi w ładny dzień i w warunkach, w których wymiana lub szybka reperacja mają szanse przebiec szybko i bez problemu. Gorzej, gdy „złapiemy gumę” będąc na górskiej wyprawie, kiedy pada deszcz i jest chłodno. Na szczęście istnieją produkty, które pomogą uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami takich zdarzeń. Przyjrzymy się dziś bliżej taśmom na obręcze i ochraniaczom dętki.

Co zrobić, by zminimalizować ryzyko przebicia dętki?

Zanim zajmiemy się wspomnianymi produktami, podzielimy się najpierw poradami dotyczącymi tego, co sami możemy zrobić, aby takie przykre przygody, jak przebita dętka, nie stały się naszym udziałem. Przed każdą dłuższa planowaną wyprawą warto sprawdzić ciśnienie w oponach. Jeśli jest ono zbyt niskie, pozornie nic nie znaczący manewr, taki jak najechanie na wyższy krawężnik, może przyczynić się do uszkodzenia dętki. Warto także przyjrzeć się samym oponom i sprawdzić, czy nie ma na nich żadnych uszkodzeń albo obcych ciał, które „wkomponowały się” w jej powierzchnię. Przyczyny powstawania uszkodzeń dętki tkwią także często w złym montażu szprych albo niewidocznych na pierwszy rzut oka zadziorach na obręczach, które mogą ocierać się o dętkę albo wręcz się w nią wbijać.


Taśma na obręcz

Jednym z tańszych, a zarazem najbardziej niezawodnych sposobów na to, by uchronić dętkę przed przebiciem, jest założenie na obręcz specjalnej taśmy. Są to specjalne elastyczne opaski, które skutecznie chronią dętkę przed przedziurawieniem, bo odgradzają ją od potencjalnego zagrożenia kryjącego się w zadziorach na obręczy albo końcówce nypli. Produkowane obecnie taśmy na obręcze wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego (nylonu lub poliuretanu). Ich zaletą jest to, że są elastyczne, wytrzymałe i nie wchłaniają wody. Prawidłowy montaż taśmy nie jest trudny, ale trzeba zwrócić uwagę na to, by była ona ciasno spasowana i nie nachodziła na ścianki boczne obręczy.


Ochraniacz dętki w ofercie sklepu Rowerek.pl

Ochraniacze dętki to nic innego, jak opisane wyżej taśmy na obręcze. Nazwy stosuje się zamiennie, ale odnoszą się do tego samego asortymentu. Na wirtualnych półkach naszego sklepu można znaleźć duży wybór tego rodzaju produktów, pochodzących od sprawdzonych i cenionych producentów. Na polecenie zasługuje np. ochraniacz dętki / taśma na obręcze BIKE RIBBON STRINGA (20-584) 27,5" 1szt. Jest on wykonany z tkaniny poliestrowej z gładką powłoką PVC. Bardzo dobrze przylega ona do obręczy i radzi sobie nawet w warunkach wysokiego ciśnienia w oponach. Łatwo się ja zakłada i ma korzystną cenę.

Doskonałą ochronę dętki zapewniają też wkładki antyprzebiciowe, takie jak np. wkładka antyprzebiciowa Weldtite Dr Sludge 26" 36 mm. Umieszcza się je między oponą a dętką, gdzie tworzą trudną do zniszczenia powierzchnię, chroniącą dętkę przed ciałami obcymi. Prezentowany model wytworzono z wytrzymałego i elastycznego tworzywa EVA.Może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel