Infolinia: 796 935 555

Śruby i nakrętki

( ilość produktów: 78 )

Trudno wymienić wszystkie części rowerowe, do których mocowania potrzebne są różnego typu śruby i nakrętki. Warto dobrze znać swój rower i widzieć, jakie elementy mogą być potrzebne w przypadku zaistnienia drobnych usterek lub poluzowania się części, by mieć na podorędziu potrzebne do wymiany zamienniki.


Śruby rowerowe i nakrętka roweru – gdzie znajdują zastosowanie?

Życie rowerzysty byłoby bardzo trudne, gdyby każdy element pojazdu byłby montowany w całkowicie innych sposób, z wykorzystaniem zupełnie różnych elementów. Na szczęście tak nie jest i wiele, naprawdę wiele części i akcesoriów dodatkowych można zamocować przy użyciu jednego typu śrubek i nakrętek. Ważne jednak jest to, aby miały one określone parametry, tak aby nie zużywały się szybko i były odporne na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Często w przypadku śrub i nakrętek stosuje się dodatkową powłokę cynku, która pomaga zapobiegać korozji w umiarkowanych (czyli takich, podczas których korzystamy z roweru najczęściej) warunkach atmosferycznych. Nie bez znaczenia jest także łatwość montażu – im precyzyjniej wykonane, tym mniej kłopotów podczas wymiany. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy awaria nastąpi niespodziewanie lub gdy nie ma się zbyt wiele czasu na wykonanie niezbędnych prac serwisowych.


Części rowerowe w sklepie rowerek.pl

Asortyment sklepu internetowego rowerek.pl jest bardzo szeroki, bo intencją założycieli było, aby każdy właściciel jednośladu mógł w jednym miejscu zaopatrzyć się we wszystkie możliwe części i akcesoria niezbędne do komfortowego i bezpiecznego użytkowania swojego pojazdu. Wśród części zamiennych nie mogło zatem zabraknąć miejsca dla niepozornych, ale kluczowych dla stabilności konstrukcji i wszystkich dodatkowych elementów śrubek i nakrętek.

Propozycje sklepu w tej kategorii obejmują m.in. nakrętki sześciokątne ocynkowane M5, DIN 934. Zostały one wykonane ze stali (gatunek 5/8) węglowej z dodatkową powłoką cynku. Dzięki temu, że metal został ocynkowany, jest bardziej odporny na korozję. Tego rodzaju nakrętki okazują się bardzo przydatne przy mocowaniu takich części, jak bagażnik rowerowy, błotniki, przyczepki rowerowe, dodatkowe uchwyty na sakwy rowerowe oraz uchwyty do dynama. Mają zatem – jak widać – bardzo szerokie zastosowanie i warto mieć ich zapas w swoim warsztacie.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel