Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nyple rowerowe

( ilość produktów: 39 )

Koło to bez wątpienia jedna z największych i najbardziej charakterystycznych części rowerowych. Na pierwszy rzut oka widać, że składa się ono ze szprych (zaplatanych np. metodą „na słoneczko”) oraz opony. Oprócz tego, do istotnych części składowych koła należy również piasta. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że prawidłowe funkcjonowanie tego komponentu zależy także od niewielkich elementów, jakimi są nyple. Pełnią one funkcję łącznika pomiędzy szprychą a obręczą koła. Te niewielkie tuleje mają najczęściej długość 12, 14 lub 16 mm. Ich wnętrze jest nagwintowane. Z jednej strony nyple są nieco zwężone, natomiast z drugiej posiadają kołnierz. Elementy te wytwarza się z różnych materiałów, np. ze stopów aluminium. Do umieszczania ich w obręczy koła służy specjalny klucz. Produkcją nypli zajmuje się wiele znanych firm, m.in. marka CnSpoke.

Nypel rowerowy – rodzaje

Nyple znajdujące się w asortymencie sklepów z częściami oraz akcesoriami rowerowymi różnią się od siebie m.in. długością. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mogą wyposażyć się w elementy o długości 12, 14 lub 16 mm, które przeważnie pasują do szprych o średnicy 2 mm. Na rynku dostępne są m.in. nyple stalowe. Innym wariantem są nyple mosiężne. Producenci pokrywają te elementy niklem – pierwiastek ten charakteryzuje się bowiem dużą odpornością na korozję. Ostatni rodzaj opisywanych komponentów to nyple aluminiowe. W procesie wytwarzania są one anodowane, czyli poddawane powierzchniowej obróbce, na skutek której dochodzi do powstania warstwy tlenku. Pozwala to na uzyskanie elementów w różnych kolorach. Dzięki temu każdy miłośnik kolarstwa może dopasować nyple do swoich preferencji estetycznych. Części wykonane z aluminium wyróżniają się najniższą masą. Różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi typami produktów są niewielkie – nyple należą do grupy najtańszych komponentów rowerowych.

Nyple rowerowe dostępne w Rowerek.pl

Elementy wyposażenia rowerowego znaleźć można na stronie Rowerek.pl. Wszystkie części i akcesoria, dostępne w asortymencie sklepu, wytwarzane są przez zaufanych producentów. Dzięki temu cechują się one wysoką jakością i w prawidłowy sposób pełnią swoją funkcję. Za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl, jak i w placówce stacjonarnej, zaopatrzyć się można w różne rodzaje nypli. Oferta obejmuje nyple mosiężne, aluminiowe i stalowe. Zarówno elementy wykonane z aluminium (anodowane), jak i komponenty stalowe (lakierowane), dostępne są w wielu kolorach. Wszystkie produkty charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel