Infolinia: 796 935 555

Preparaty do hamulców i amortyzatorów

( ilość produktów: 31 )

Ruchome części roweru są narażone na spore tarcia, dlatego, aby przedłużyć ich żywotność i zapewnić prawidłową eksploatację, konieczne jest och zabezpieczenie odpowiednimi preparatami. W przypadku amortyzatorów rowerowych należy korzystać wyłącznie z dedykowanych smarów i olejów.

Smar do amortyzatorów rowerowych

Rolą amortyzatorów jest oczywiście niwelowanie wstrząsów podczas jazdy na rowerze, co przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo podróżowania na jednośladzie. Smar jest preparatem, który wspomaga funkcjonowanie tego układu poprzez zmniejszenie tarcia, ale zapobiega on również wnikaniu brudu i innych zanieczyszczeń pod uszczelki przeciwpyłowe. Dzięki temu części wolniej się zużywają i można zaoszczędzić sporo pieniędzy na naprawach, które byłyby konieczne, jeśli o taką dodatkową ochronę by się nie zadbało.


Olej do amortyzatorów rowerowych

Olej umieszczony w widelcu oraz damperze działa w dwójnasób. Przede wszystkim – podobnie jak smar – znacznie zmniejsza tarcie, zapobiegając wycierania i uszkodzeniu poszczególnych elementów konstrukcji. Drugą jego funkcją jest tzw. tłumienie powrotu, przyczyniające się do bardziej płynnej pracy amortyzatora. Warto podkreślić, że dla zapewnienia sobie jak największego komfortu podczas jazdy, olej powinien być uzupełniany i wymieniany co najmniej raz w roku.


Olej do hamulców rowerowych

Kolejnym preparatem, bez którego utrzymanie roweru w odpowiedniej kondycji nie jest możliwe, jest płyn lub olej do hamulców rowerowych. Wybierając produkt do swojego roweru trzeba koniecznie wziąć pod uwagę sugestie producenta, który zawsze rekomenduje odpowiednie medium do współpracy z konkretnym modelem. W ofercie sklepu rowerek.pół dostępnych jest wiele preparatów spełniających potrzeby i wymagania różnego sprzętu. Godny polecenia jest np. mineralny olej do hamulców hydraulicznych SHIMANO. Opakowanie o pojemności 100 ml wystarcza na dwukrotne napełnienie kompletu hamulców. W przypadku hamulców hydraulicznych świetnie sprawdzi się także olej mineralny Finish Line. Ten płyn ma niski współczynnik lepkości dla zachowania najwyższej efektywności i odpowiedniej modulacji systemów hydraulicznych przez długi czas. Sprzedawany jest on w buteleczce o pojemności 120 ml, co pozwala na dwukrotne napełnienie kompletu hamulców. Dedykowany jest on m.in. do wszystkich hamulców firmy Shimano (m. in. Deore, SLX, Deore LX, Deore XT, XTR). Po więcej preparatów do hamulców i amortyzatorów warto zajrzeć do oferty sklepu rowerek.pl.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel