Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Linki hamulcowe i pancerze

( ilość produktów: 72 )

Linka hamulcowa do roweru to jeden z elementów potrzebnych do prawidłowego działania mechanicznego ręcznego układu hamulcowego w pojeździe. W większości rowerów proces zatrzymywania jednośladu inicjowany jest poprzez naciśnięcie klamki (lub klamkomanetki, czyli klamki hamulcowej zintegrowanej z manetką służącą do zmiany biegów). Przyczynia się to do ruchu linki hamulcowej, która z kolei powoduje uruchomienie komponentów mających za zadanie zatrzymanie kół. Funkcję tę pełnią najczęściej klocki dociskane do tarczy, szczęki albo bębny hamulcowe. Linki do hamulców rowerowych są nieco grubsze od tych wykorzystywanych do zmiany biegów. Muszą także cechować się większą wytrzymałością. W przypadku hamulców hydraulicznych zamiast linek stosuje się specjalne przewody hydrauliczne, w których znajduje się płyn hamulcowy.

Jakie linki hamulcowe do roweru są najlepsze?

Na rynku dostępne są różne rodzaje linek hamulcowych. Z najmniejszym wydatkiem wiąże się zakup linki galwanizowanej, pokrytej warstwą cynku. Nie jest to jednak najkorzystniejszym rozwiązaniem pod kątem odporności na warunki atmosferyczne. W tej kwestii znacznie lepiej sprawdza się linka wykonana ze stali nierdzewnej. Nieco droższa opcja to wybór linki pokrytej teflonem. Powłoka nie tylko stanowi ochronę przed wilgocią oraz brudem, ale również redukuje tarcie bez konieczności smarowania linki podczas użytkowania. Dzięki temu zapewnia ona prawidłowe, płynne działanie hamulców.

Pancerz hamulca i końcówka linki hamulca – do czego służą?

Końcówka linki hamulcowej ma za zadanie zabezpieczyć linkę przed rozwarstwianiem się. Pancerz linki hamulcowej chroni linkę przed różnego rodzaju zabrudzeniami, które mogłyby zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie układu hamulcowego. Uniknięcie niechcianych nieczystości umożliwia także zastosowanie uszczelnionej końcówki pancerza hamulcowego. Wszelkie akcesoria i części rowerowe, takie jak np. linka do hamulca rowerowego, pancerz oraz końcówki dostępne są w sklepie stacjonarnym oraz na stronie internetowej Rowerek.pl.

Pozycjonowanie

pixel