Infolinia: 796 935 555

Skarpety na rower - krótkie i długie

( ilość produktów: 41 )

Choć właściwie na rowerze można jeździć w każdych skarpetkach, to jednak nie bez powodu większość bardziej doświadczonych zapaleńców decyduje się na dłuższe przejażdżki wkładać skarpetki kolarskie. Profesjonalne skarpetki na rower potrafią niesamowicie poprawić komfort i bezpieczeństwo, bo mają one od zwykłych inną budowę i właściwości.

Skarpetki rowerowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Już na pierwszy rzut oka widać, że skarpety kolarskie nieco różnią się od tych, z których korzystamy na co dzień. W większości dobrej jakości modeli można bez trudu zidentyfikować strefy, gdzie materiał jest grubszy, przez co bardzo ograniczone stanie się ryzyko występowania obtarć i podrażnień. Trzeba przecież pamiętać, że stopa podczas pedałowania pracuje niezwykle intensywnie, więc jeśli skarpety oraz obuwie nie są odpowiednio dobrane, to wielce prawdopodobne, że przejażdżka skończy się bolesnymi uszkodzeniami skóry.
Dla zapewnienia sobie właściwego komfortu w czasie jazdy ważne jest także to, aby wszystkie elementy garderoby, z których korzystamy, zapewniały skuteczne odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Dotyczy to także skarpet. Nie ma chyba nic mniej przyjemnego od poczucia, że stopy ślizgają się w kolarskim bucie, uniemożliwiając bezpieczną i stabilną jazdę. Skarpetki kolarskie z prawdziwego zdarzenia są wykonane z chłonnych materiałów, najczęściej z domieszką poliestru, posiadających świetne właściwości, jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza i odprowadzanie potu na zewnątrz.


Skarpetki rowerowe w ofercie sklepu Rowerek.pl

W asortymencie sklepu Rowerek.pl nie mogło zabraknąć tak podstawowego elementu kolarskiego ekwipunku, jak skarpetki. Oferta obejmuje świetnej jakości skarpetki rowerowe długie oraz skarpetki rowerowe krótkie w atrakcyjnych cenach. Warte polecenia są m.in. skarpetki Accent STRIPE czarno-czerwone. Uszyto je z bawełny z dodatkiem elastycznych włókien, dzięki czemu świetnie dopasowują się one do stopy i skutecznie zapobiegają obtarciom skóry. Co więcej, materiał ten zapewnia świetną i skuteczną wentylację. Korzystny będzie z pewnością zakup wielopaku kolarskich skarpet. Można zdecydować się np. na zestaw skarpetek kolarskich Accent Mosaic. Komplet składa się z trzech par. Wyprodukowano je z wykorzystaniem tkaniny Prolen, świetnie odprowadzającej wilgoć, a tym samym świetnie chroniącej stopy przed nadmierną potliwością i bakteriami. Specjalny splot włókien w okolicach ścięgna Achillesa i grzbietu stopy zapobiega nadmiernemu uciskowi i chroni skórę przed obtarciem.Sprawdź również:

Pozycjonowanie

pixel