Infolinia: 796 935 555

Obręcze rowerowe MTB

( ilość produktów: 41 )

W rowerze każdy najmniejszy komponent ma wpływ na to, jak jednoślad się zachowuje i jakie właściwości i dynamikę jazdy może zaoferować. Szczególnie dużo ważnych elementów znajduje się w kołach. Jednym z nich są obręcze. Jak znaleźć te najlepsze? Czym się kierować przy wyborze?

Obręcze MTB – przegląd dostępnych opcji

Od parametrów obręczy zależy bardzo wiele. Zachodzi korelacja między rozmiarem obręczy a wytrzymałością kół, ich wagą, ale też szerokością i przyczepnością opony. Od tego, jaką obręcz dobierze się do kół, w dużej mierze uzależniony jest wręcz sam styl jazdy oraz przeznaczenie roweru.

Głównym parametrem branym pod uwagę podczas zakupu obręczy jest ich wewnętrzna szerokość. Do rowerów MTB przeznaczone są te zawierające się w przedziale 20-26 mm, co przekłada się na niższa wagę kół. Generalna zasad mówi o tym, że im trudniejsze, bardziej zróżnicowane i wymagające podłoże, tym obręcze – a tym samym koła – powinny być szersze. Ułatwia to jazdę i zapewnia lepszą przyczepność, a tym samym większe bezpieczeństwo.


Obręcze rowerowe 26 MTB

Szerokie felgi do roweru cieszą się zainteresowaniem przede wszystkim u miłośników wyczynowej jazdy na rowerze. O ich zaletach była już mowa wcześniej, ale wrato jeszcze dodać, że opony osadzone na szerokiej obręczy o wiele lepiej zachowują się podczas wykonywania trudnych i gwałtownych manewrów na trasie, a dla sportowców jest to niezwykle istotne jeśli chodzi o efektywność jazdy i wyniki rywalizacji.

W ofercie sklepu rowerek.pl dostępne są obręcze rowerowe MTB w szerokim przedziale cenowym, dostosowane do potrzeb i umiejętności tak początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów.

Warto zwrócić uwagę np. na obręcz Alexrims XED44 29" 32 otwory TLR spawana kapslowana czarna. Posiada ona rewelacyjne parametry. Może być wykorzystywana w rowerach typu MTB, ale też All-Mountain i Enduro. Jej oczkowanie ułatwia zaplatanie i centrowanie kół. Ponieważ ich konstrukcja zapewnia im dużą wytrzymałość, to również i zamocowane na nich koła cechują się dłuższą żywotnością. Zastosowano w nich technologie TRS, SSE oraz WELDED JOINT.

Oferta dotycząca obręczy do rowerów MTB jest oczywiście znacznie szersza. Każdy klient może liczyć na fachowe wsparcie i wyczerpującą odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące oferowanych przez sklep produktów. Zachęcamy do poznania szczegółów asortymentu.

Może zainteresują Cię również:

Pozycjonowanie

pixel