Infolinia: 796 935 555

Chwyty rowerowe nakładane

( ilość produktów: 114 )

Im bardziej doświadczony rowerzysta, tym większa jest u niego świadomość dotycząca bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dużo przejechanych kilometrów to dużo wniosków i obserwacji. Najlepiej przetestować na sobie, jakie rozwiązania się sprawdzają, a które udoskonalenia okazują się zbędne. Jeśli chodzi o chwyty rowerowe, to wielu rowerzystów, którzy choć raz je wypróbują, pozostaje przy nich i korzysta z nich regularnie.

Chwyt kierownicy – dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że to od pewności i stabilności chwytu kierownicy w dużej mierze zależy bezpieczeństwo rowerzysty, ale też osób znajdujących się w jego otoczeniu, to oczywistym staje się, że należy zrobić wszystko, aby dłonie i kierownica stanowiły jak najlepiej zgrany tandem. Istnieje wiele sposobów na to, aby wyeliminować niekorzystne czynniki, które mogą obniżać „przyczepność” dłoni do kierownicy. Kiedy na dworze panuje chłód, koniecznością staje się założenie odpowiednich rękawiczek. Kiedy z kolei jest gorąco, a dłonie intensywnie się pocą, to chwyty kierownicy roweru okazują się gadżetem bardziej niż przydatnym.


Chwyty rowerowe krótkie – przegląd popularnych modeli

Chwyty gripy zazwyczaj nie są zbyt drogie, choć oczywiście poszczególne modele mogą znacząco się od siebie pod tym względem różnić. Generalnie jednak są to akcesoria raczej przystępne cenowo, dlatego warto rozważyć ich zakup. Mogą się okazać naprawdę pomocne, szczególnie w upalne dni albo podczas szczególnie intensywnych przejażdżek, kiedy rowerzysta „dostaje w kość” i solidnie się męczy. W takich sytuacjach dłonie szybko się pocą, a tym samym znacząco pogarsza się stabilność i pewność chwytu kierownicy. Gripy rowerowe ograniczają ryzyko związane ze ślizganiem się dłoni po kierownicy, bo są wykonane ze specjalnych materiałów, skutecznie odprowadzających wilgoć. Wiele modeli produkowanych ze specjalnej gumy posiada również specjalną strukturę. Wypustki i wypukła faktura, często układająca się w formę ciekawych wzorów, skutecznie zapobiegają ześlizgnięciu się dłoni z kierownicy. Popularne są również chwyty piankowe – skutecznie pochłaniają wilgoć, ale też pełnią jeszcze jedną, bardzo istotna funkcję – świetnie amortyzują wstrząsy. Dzięki temu odciążają nadgarstki, które w trakcie trudnych przejazdów są wystawione na nie lada próbę.


Chwyty kierownicy roweru w ofercie sklepu Rowerek.pl

Wybór chwytów rowerowych w sklepie rowerek.pl jest bardzo bogaty. Wśród wielu modeli na wyróżnienie zasługują np. chwyty kierownicy PRO FOAM SLIM 32x130 mm. Zostały one stworzone z myślą o rowerach MTB i jednośladach turystycznych, bo są bardzo wytrzymałe i doskonale absorbują drgania. Specjalny kształt umożliwia prawidłowe ułożenie dłoni. Gripy są łatwe w montażu i posiadają zaślepkę. Dostępne są w wielu kolorach.


Chwyty kierownicy Lizard Skins Moab SC 130 mm czerwone 

to z kolei propozycja dla miłośników bardziej ekstremalnej jazdy, ale sprawdzą się tak naprawdę w każdych warunkach. Do ich produkcji wykorzystano bardzo wytrzymały materiał kraton/gel. Antypoślizgowa faktura zwiększa komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy.
Po więcej propozycji warto zajrzeć do oferty sklepu Rowerek.plZobacz także:

Pozycjonowanie

pixel