Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Części rowerowe

( ilość produktów: 2686 )

Dbanie o prawidłowe funkcjonowanie roweru to obowiązek każdego miłośnika kolarstwa. O swój pojazd powinni troszczyć się nie tylko najbardziej profesjonalni użytkownicy jednośladów, biorący udział w różnego rodzaju wyścigach i konkursach. To również zadanie dla osób, które chętnie spędzają swój wolny czas na długich, spokojnych wyprawach i obserwowaniu piękna przyrody. Aby cieszyć się komfortową jazdą i jak najdłużej utrzymać rower w dobrym stanie, należy pamiętać przede wszystkim o regularnych przeglądach i odpowiednim przechowywaniu pojazdu oraz dokładnym usuwaniu wszystkich zabrudzeń. Wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości pozwala na szybkie naprawienie usterki i uniknięcie poważniejszych kłopotów, które mogłoby stanowić zagrożenie bezpieczeństwa kolarza oraz innych uczestników ruchu drogowego. W przypadku nadmiernego zużycia komponentów rowerowych konieczna jest ich natychmiastowa wymiana. Najlepiej sięgać po części sprawdzonych marek – nie tylko zapewniają one wysoki komfort użytkowania pojazdu, ale również spełniają swoją funkcję przez dłuższy czas w porównaniu z produktami wątpliwej jakości. Do najszybciej zużywających się elementów rowerowych należą m.in. opony, łańcuch, mechanizm korbowy oraz kaseta. Podczas przeglądu powinno zostać sprawdzone funkcjonowanie wszystkich części układu napędu. Należy również dokręcić śruby i nakrętki. Nie można zapominać o skontrolowaniu stanu ogumienia oraz mocowania kół. Ważne jest również zbadanie hamulców i ich regulacja. Powinniśmy pamiętać także o wyregulowaniu przerzutek.

Części do roweru, których potrzebuje każdy kolarz

Za wygodę i bezpieczeństwo jazdy odpowiada wiele komponentów. Do najważniejszych części roweru zaliczyć można m.in. opony, których rozmiar powinien być dopasowany do obręczy. Na rynku dostępne są opony drutowe i zwijane. Oprócz budowy, poszczególne produkty różnią się od siebie także rodzajem bieżnika (wpływa on na opory toczenia). Wśród części mających ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy niewątpliwie znajdują się hamulce rowerowe. Najbardziej znane typy tych komponentów to hamulce szczękowe oraz tarczowe (mechaniczne lub hydrauliczne). Różnią się one od siebie uzyskiwaną siłą hamowania oraz tym, w jaki sposób realizowany jest proces zatrzymywania pojazdu. Kolejny istotny element rowerowy to kierownica. Wpływa ona zarówno na wygodę podczas jazdy, jak i bezpieczeństwo kolarza. Od jej kształtu i rozmiaru zależy m.in. kontrola nad jednośladem, opór powietrza oraz szybkość zmiany kierunku jazdy. Ważną część układu napędowego stanowią przerzutki – zewnętrzne i wewnętrzne – których zadaniem jest zmiana przełożeń. Należy także zwrócić uwagę na mechanizm korbowy. Jego działanie polega na zamianie ruchu nóg (pedałowania) na ruch obrotowy koła zębatego. Na wygodę podczas jazdy znacząco wpływa rodzaj siodełka. Powinien on być dostosowany m.in. do typu roweru. Warto również wspomnieć o manetkach, które służą do zmiany przełożeń i klamkomanetkach, czyli manetkach zintegrowanych z klamką hamulcową. W rowerach można zastosować również różne rodzaje pedałów – platformowe oraz zatrzaskowe. Drugi typ wykorzystuje się głównie wtedy, gdy zależy nam na zwiększeniu efektywności pedałowania. Korzystają z nich często miłośnicy kolarstwa szosowego oraz osoby posiadające rowery MTB.

Części do rowerów – jak znaleźć najlepsze?

Szukając komponentów do swojego jednośladu, nie należy skupiać się jedynie na tym, by znaleźć tanie części rowerowe. Warto decydować się przede wszystkim na podzespoły wytwarzane przez sprawdzone marki i kupować je w sklepach oferujących te produkty w atrakcyjnych cenach. Wybór części powinien być uzależniony głównie od typu posiadanego roweru. Oprócz tego, podczas poszukiwań należy uwzględnić swoje preferencje oraz styl jazdy. Dopasowanie komponentów do potrzeb kolarza powoduje, że użytkowanie pojazdu jest przyjemne i komfortowe. Warto wypróbować m.in. części rowerowe Shimano, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników jazdy na rowerze. Firma ta specjalizuje się m.in. w produkcji manetek, kaset, łańcuchów, klocków hamulcowych, piast, pedałów, mechanizmów korbowych, tarcz hamulcowych oraz przerzutek. Rowerzyści chętnie sięgają również po komponenty wytwarzane przez markę Continental i Accent. Należy pamiętać, by w trakcie zakupów zachować zdrowy rozsądek. Co do zasady, elementy wykorzystywane w rowerach szosowych nie sprawdzą się w jednośladach przeznaczonych do poruszania się po mieście. Podzespoły dedykowane posiadaczom holendrów nie będą natomiast odpowiednie w przypadku rowerów MTB. W razie jakichkolwiek wątpliwości, swój wybór dobrze jest omówić ze specjalistą. Można np. skonsultować się z osobami prowadzącymi internetowy sklep z częściami rowerowymi. Warto zadawać pytania i regularnie poszerzać swoją wiedzę, by czerpać jak największą radość z jazdy na rowerze. Zakup komponentów niedopasowanych do stylu jazdy oraz rodzaju jednośladu mógłby skutkować m.in. brakiem komfortu.

Gdzie kupić części rowerowe – sklep internetowy czy stacjonarny?

W części rowerowe warto zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują wysokiej jakości produkty wytwarzane przez dobre marki. Zazwyczaj korzystając z usług sklepu internetowego, klienci mogą liczyć na dużo bardziej atrakcyjne ceny niż w większości placówek stacjonarnych. Aby znaleźć dobry sklep z częściami do rowerów, warto zasięgnąć opinii wśród znajomych kolarzy lub w internecie, m.in. na forach przeznaczonych dla rowerzystów. Niektóre firmy, np. Rowerek.pl, prowadzą zarówno sklep stacjonarny, jak i działalność internetową. Dzięki temu klienci podczas zakupów „na miejscu”, jak i za pośrednictwem strony, mogą nabyć niezbędne komponenty w niezwykle korzystnych cenach. Osoby, które chcą skorzystać ze sprzedaży wysyłkowej, zachęcamy do skontaktowania się z konsultantami Rowerek.pl. Ich rozległa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie w branży stanowią cenną pomoc podczas szukania odpowiednich podzespołów. Mieszkańców Zielonej Góry lub pobliskich miejscowości zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, gdzie dostępne są komponenty najczęściej poszukiwane przez klientów. Istnieje również możliwość zamówienia wybranych produktów i odebrania ich w placówce. W asortymencie Rowerek.pl znajdują się wysokiej jakości części wytwarzane przez znane marki, na które chętnie decydują się miłośnicy kolarstwa – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Podczas jednych zakupów można zaopatrzyć się we wszystkie elementy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania pojazdu.

Pozycjonowanie

pixel