Infolinia: 796 935 555

Wkłady suportu do roweru

( ilość produktów: 60 )

Suport rowerowy jest jedną z najważniejszych części układu napędowego każdego roweru. To oś z łożyskami, montowana do tzw. mufy suportu. Do suportu mocuje się mechanizm korbowy, na którym z kolei montuje się pedały. To jeden z elementów pojazdu najbardziej narażonych na kontakt z wodą oraz różnego typu zanieczyszczeniami, ponieważ znajduje się on w stosunkowo niewielkiej odległości od podłoża.

Suport do roweru - rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje suportów. Jednym z nich jest suport jednoczęściowy, będący jednoelementową konstrukcją, który wykorzystuje się np. w rowerach typu BMX. Kolejne rozwiązanie suport dla korb w technologii 2-piece crank set lub Hollowtech II, składa się on z dwóch misek z łożyskami, mechanizm korbowy jest zintegrowany z osią o średnicy 24 mm. W sklepach dostępne są również suporty kompaktowe. To zamknięta – przeważnie nierozbieralna - obudowa, w której znajduje się oś oraz łożyska. Suporty kompaktowe różnią się od siebie m.in. sposobem mocowania korby (np. suport rowerowy Shimano posiada mocowanie Octalink). Cechuje je także różna długość mufy oraz średnica gwintu – najpopularniejszy jest suport BSA, czyli standard angielski.

Wkład suportu – gdzie kupić?

W części rowerowe warto zaopatrywać się w sklepach, których asortyment obejmuje wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Na stronie internetowej Rowerek.pl, jak i w sklepie stacjonarnym znajdującym się w Zielonej Górze, znaleźć można komponenty tworzone przez sprawdzone marki, korzystające z najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii. W ofercie dostępny jest m.in. suport Accent, miski suportu Shimano, tuleje redukcyjne i kulki łożyskowe. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami, którzy pomogą w doborze komponentów do rodzaju roweru oraz oczekiwań jego użytkownika.


W rowerek.pl znajdziesz również:

Pozycjonowanie

pixel