Infolinia: 796 935 555

Zapięcia do roweru łańcuchy

( ilość produktów: 17 )

Kłódki do rowerów to jeden z podstawowych gadżetów, w jaki powinien wyposażyć swój sprzęt każdy właściciel jednośladu. Bez takiego zabezpieczenia trudno jest swobodnie poruszać się po mieście. Rower pozostawiony na zewnątrz bez żadnej ochrony może szybko paść łupem złodziei, a przecież tak niewiele trzeba, by ograniczyć to ryzyko. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli łańcuchów z kłódką i innych zabezpieczeń, które skutecznie ograniczą zapędy nieuczciwych osób, nie mających poszanowania dla cudzej własności.


Kłódka do roweru – przegląd dostępnych rozwiązań

Jednym z najbardziej popularnych typów zabezpieczeń, jeśli chodzi o kłódki do roweru, są łańcuchy z kłódką. Te produkowane obecnie mają szereg dodatkowych zabezpieczeń, mających na celu maksymalne utrudnienie sforsowania tegoż zabezpieczenia. Do ich produkcji stosuje się bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie i zgniatanie materiały (takie jak choćby stal manganowa). Ciekawe i skuteczne rozwiązania można zauważyć także w konstrukcji. Miejsca, w których kłódka łączy się z łańcuchem, są specjalnie wzmacniane, aby uniemożliwić przecięcie czy przepiłowanie. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią specjalne rodzaje zamków stosowanych w kłódkach rowerowych, takie jak m.in. zamek krążkowy w kształcie cylindra. Są one mało podatne na rozwiercenie i forsowanie przy użyciu innych narzędzi.


Kłódka rowerowa – składane zapięcia rowerowe

W asortymencie sklepu Rowerek.pl, w sekcji Akcesoria – Zapięcia, Blokady, Linki, Łańcuchy, U-LOCKI, dostępne są składane zapięcia rowerowe. Stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych łańcuchów na kłódkę. Kompaktowa budowa umożliwia łatwe złożenie i przechowywanie. Zapięcie zajmuje niewiele miejsca, jest lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Płytki zapięcia są wykonane ze specjalnie dobranych surowców, takich jak utwardzana stal o grubości 3 mm, pokryta – dla bezpieczeństwa lakieru na ramie - otuliną ze sztucznego tworzywa. Zapięcie łatwo się mocuje i jest ono na tyle długie, że bez problemu można je zamontować na ramie roweru.


Jeśli nie kłódki do rowerów, to co?

Mocowania zakładane na ramę nie są jedyną metodą ochrony roweru przed kradzieżą. Warto rozważyć też możliwość zakupienia specjalnej kotwy, za pomocą której jednoślad jest przypinany do podłoża bądź muru. Montuje się ją na kołki rozporowe, w zależności od potrzeb – wewnątrz bądź na zewnątrz budynku. Rzecz jasna nie jest to zabezpieczenie, które można zabrać ze sobą wszędzie, ale z pewnością zwiększy bezpieczeństwo roweru w miejscu, gdzie jest on najczęściej przechowywany.Może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel