Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łańcuchy do roweru 5-8 rzędowe

( ilość produktów: 22 )

Łańcuchy rowerowe to jedne z tych elementów napędu rowerowego, które zużywają się najszybciej. Dzięki nim, w ruch wprawiane jest tylne koło. Składają się one z konkretnej ilości ogniw i różnią się między sobą – m.in. wielkością blaszek oraz szworznia czy kształtem ogniw. W związku z eksploatacją jednośladu, po pewnym czasie nie działają one już tak płynnie, jak na początku. Zanim łańcuch zacznie niszczyć zębatki, konieczna jest jego wymiana. Musi być on dokładnie dopasowany do ilości rzędów na kasecie. Przykładowo, do napędów ośmio- czy sześciorzędowych nada się gruby łańcuch 8-rzędowy, który pasuje do napędów od 6 rzędów do 8 rzędów.

Dopasowanie i konserwacja łańcuchów rowerowych

Najlepiej, jeśli podczas zmiany łańcucha, zdecydujemy się na model pochodzący od tych samych producentów, co pozostałe komponenty. Może mieć to znaczący wpływ na płynność oraz działanie łańcucha. Wbrew pozorom jednak, łączenie różnych marek także może przynieść dobry efekt – jeżeli więc nie mamy innej możliwości, możemy spróbować znaleźć łańcuch innego producenta. Ważne, aby sprawdzać, które rozwiązanie jest najlepsze dokładnie dla naszego jednośladu – jest to kwestia bardzo indywidualna. Po wymianie łańcucha nie należy zapominać również o jego odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu. Regularne wykonywanie tych czynności zapewnia dłuższą żywotność łańcucha oraz większą wydajność. Oprócz czyszczenia, istotne jest również smarowanie elementu przeznaczonymi do tego preparatami.


Wolnobieg 6-rzędowy Shimano, wolnobieg 7-rzędowy Shimano i inne – duży wybór w Rowerek.pl

W ofercie sklepu internetowego Rowerek.pl i stacjonarnie w Zielonej Górze dostępne są wysokiej jakości łańcuchy rowerowe, pochodzące od rekomendowanych producentów z branży. To m.in. takie marki, jak Shimano, KMC, Maya, Connex czy Sram. Asortyment obejmuje przystępne cenowo łańcuchy, przeznaczone do rowerów o 5-, 6-, 7- oraz 8-rzędowym napędzie. Szczególnie godne polecenia są zestawy, w których skład wchodzi łańcuch 6-rzędowy lub łańcuch 8-rzędowy, wolnobieg oraz spinka do łańcucha. Polecamy również wolnobieg 7-rzędowy Shimano, trwały i kompatybilny z manetkami tej cenionej wśród rowerzystów marki. Uwagę warto zwrócić także na łańcuch 6/7/8-rzędowy marki Accent, wyróżniający się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

W przypadku wątpliwości, eksperci Rowerek.pl z chęcią doradzą podczas poszukiwań odpowiedniego rozwiązania.

Pozycjonowanie

pixel