Infolinia: 796 935 555

Pompki rowerowe podłogowe i stacjonarne

( ilość produktów: 6 )

Regularne kontrolowanie poziomu ciśnienia w kołach powinno wejść w nawyk każdemu rowerzyście. Dobrze napompowane opony = komfortowa i bezpieczna jazda, dlatego warto zakupić sobie odpowiednią pompkę, za pomocą której będzie można szybko doprowadzić je do pożądanego stanu. Stacjonarne pompki rowerowe są w tym przypadku szczególnie godne polecenia.

Pompka rowerowa stacjonarna – co przemawia za jej zakupem?

Choć raczej nie sprawdzą się podczas wyprawy, stacjonarne pompki rowerowe pozwolą z pewnością doskonale przygotować rower do dłuższych przejażdżek. Są one duże, ale również bardzo wydajne. Pozwala to znacznie szybciej, niż w przypadku ręcznych pompek, napompować opony do wyższego ciśnienia. Komfort użytkowania podwyższa też sam sposób pompowania – w ich przypadku konstrukcja pozwala wykorzystać ciężar ciała do napędzania tłoku, więc ręce i dłonie nie męczą się tak szybko, jak to ma miejsce podczas pompowania pompkami ręcznymi. Posiadają one dość długi wężyk, umożliwiający ułożenie roweru w najbardziej wygodny dla siebie sposób. Warto podkreślić, że większość modeli tego typu posiada wbudowany manometr, pozwalający precyzyjnie określić ciśnienie w oponach.


Pompka stacjonarna do roweru – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Aby mieć pewność, że wybierzemy model, który będzie dobrze sprawował się latami, należy podczas zakupu upewnić się np. z jakich materiałów pompka została wykonana. Najlepiej jeśli jest to stal bądź aluminium – metalowa konstrukcja zapewnia trwałość i stabilne położenie podczas eksploatacji. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także zastosowanie dźwigni do blokowania , blokującej główkę pompki na wentylu. Pozwala ona zapobiegać przypadkowemu wyrwaniu wentyla i zmniejsza ryzyko zsunięcia się końcówki podczas pompowania. Dobrze, jeśli pompka ma uniwersalną końcówkę – będzie ją można wykorzystać bez problemu do pompowania kół w różnych rowerach.

Pompki stacjonarne rowerowe w sklepie Rowerek.pl

Wśród tego rodzaju akcesoriów dostępnych na wirtualnych półkach sklepu Rowerek.pl na wyróżnienie zasługuje m.in. pompka podłogowa Lezyne Macro Floor Drive ABS - 220 PSI. Tłok i cylinder w tym modelu zostały wykonane z wysokiej jakości stali, a konstrukcje wzbogacono o manometr. Wąż dołączony do zestawu ma aż 120 cm długości. W komplecie znajdują się również igła do pompowania piłek i adapter z tworzywa do pompowania takich sprzętów, jak materace i akcesoria do pływania.
Zobacz podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel