Infolinia: 796 935 555

Uszczelniacze i akcesoria do opon bezdętkowych

( ilość produktów: 60 )

Opony bezdętkowe cieszą się rosnącą popularnością nie tylko wśród profesjonalnych rowerzystów i zawodowców, ale też wśród tych miłośników jednośladów, dla których jest to po prostu weekendowe hobby. Te produkty są o wiele bardziej funkcjonalne i praktyczne od opon z dętkami. Co więcej, dzięki temu, że może w nich być niższe ciśnienie powietrza, zapewniają lepszą przyczepność (to ważne szczególnie w trudnym terenie) i – mówiąc kolokwialnie – lepsze „czucie” sprzętu.


Uszczelniacze do opon rowerowych

Aby przekonwertować koła na bezdętkowe, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw uszczelniający, na który składają się samoprzylepne taśmy uszczelniające do obręczy, wentyle o specjalnej konstrukcji oraz płyn uszczelniający. Samodzielne uszczelnianie opon bezdętkowych należy zacząć od naklejenia na obręcz taśmy uszczelniającej. Ma ona bardzo mocny klej i wyjątkowo elastyczną strukturę, przez co skutecznie i trwale zamyka otwory na nyple i praktycznie uniemożliwia wyciek płynu uszczelniającego. Po zamontowaniu wentyli przeznaczonych do opon bezdętkowych należy napompować oponę aby wstrzeliła się w rant obręczy a następnie przez komin wentyla zaaplikować właściwą ilość uszczelniacza do opony. Cały zabieg nie jest zatem przesadnie skomplikowany i z powodzeniem można wykonać go własnymi siłami.


Spray naprawczy do opon rowerowych

Choć oczywiście lepiej jest „zapobiegać, niż leczyć”, to gdy zdarzy się przebić oponę z dętką w tradycyjnym systemie, nie trzeba załamywać rąk. W sklepie rowerowym Rowerek.pl dostępne są rewelacyjne, skuteczne i błyskawiczne w działaniu spraye naprawcze do opon rowerowych. Z ich użyciem można w mgnieniu oka uszczelnić uszkodzoną oponę. Substancja uszczelniająca znajduje się w pojemniku pod ciśnieniem, przez co nie tylko zakleja dziurę w oponie, ale dodatkowo pompuje koło. Dostępne u wspomnianego sprzedawcy spraye poradzą sobie z uszkodzeniami o średnicy nawet 3 mm.


Dlaczego warto przejść na opony bezdętkowe?

Zalety opon bezdętkowych są niepodważalne, a najlepszą rekomendacją dla nich jest to, że polecają je profesjonalni cykliści, na co dzień startujący w zawodach i przemierzający setki kilometrów w różnym terenie podczas codziennych treningów. Oprócz tego, że podwyższają komfort i bezpieczeństwo jazdy, a cały zestaw waży mniej niż tradycyjne koła dzięki czemu obniża się masa rotująca opony, która poprawia przyśpieszenie i lekkość toczenia się takiego koła. Kolejnym atutem jest fakt, że niewielkie uszkodzenia można szybko wyeliminować, korzystając z opisanych wyższej akcesoriów uszczelniających.Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel