Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Owijki i taśmy na kierownicę rowerową

( ilość produktów: 48 )

Rolę owijek rowerowych doceni każdy, komu mocno dały się we znaki trudy długiego podróżowania jednośladem Jeśli chce się zapewnić sobie maksymalny komfort jazdy, warto doposażyć w nie swój rower. Nie są drogie i łatwo się je montuje, a korzyści z ich używania można odczuć już podczas pierwszej przejażdżki. Choć ich stosowanie rekomenduje się we wszystkich typach kierownic, to najlepiej sprawdzają się w tzw. barankach, ponieważ umożliwiają szczelne i dokładne pokrycie charakterystycznych zgięć.


Owijki na kierownicę – jakie pełnią funkcje?


Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że dobry kontakt z kierownicą ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy na rowerze. Im pewniejszy chwyt, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo utraty kontroli nad jednośladem. Gołe, spocone dłonie i śliska kierownica to z pewnością nie jest dobre połączenie, dlatego wielu rowerzystów stosuje albo odpowiednie rękawiczki, albo inwestuje w owijki. Są one naprawdę bardzo przydatne i mogą pełnić kilka ról jednocześnie. Do ich zadań należy m.in. amortyzowanie wstrząsów (jeśli są odpowiednio grube i wykonane z materiału zdolnego do pochłaniania drgań, to potrafią doskonale odciążyć dłonie podczas jazdy w trudnym terenie) oraz wchłanianie wilgoci i potu gromadzącego się na dłoniach. Warto wiedzieć, że owijki mogą uchronić przed naprawdę poważnymi kontuzjami nadgarstków, uszkodzeniami nerwów i zapobiec cierpnięciu dłoni, szczególnie podczas długiej jazdy. Owijki powinny być wytrzymałe i odporne na wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych, ale ich zaletą jest to, że w razie uszkodzenia bądź zużycia, bez większego trudu można wymienić je na nowe.


Owijki kolarskie – z jakich materiałów się je wykonuje?

Do produkcji akcesoriów, jakimi są owijki na kierownicę rowerowe, do niedawna wykorzystywało się głównie korek i perforowaną skórę. Oczywiście takie produkty nadal są dostępne w ofercie wielu sklepów rowerowych (szczególnie owijki skórzane cieszą się nadal dużym zainteresowaniem z uwagi na swoje walory estetyczne), to współcześnie do ich produkcji służą głównie pianka i materiały żelowe. Są one lekkie, wytrzymałe i odporne na wilgoć, a przy tym są miękkie i wykazują się doskonałymi właściwościami, jeśli chodzi o amortyzację wstrząsów. Generalnie rodzaj owijek, ich grubość czy kolor, powinny być dostosowane do indywidualnych preferencji. Jeśli najczęściej podróżuje się na rowerze po równym terenie, na którym nie zaskakują żadne wyboje i utrudnienia, można wybrać cieńsze owijki, dające lepszy „kontakt” z podłożem. Im trudniejsza i bardziej wymagająca powierzchnia, tym owijki powinny być grubsze.


Owijki kierownicy dostępne w sklepie rowerek.pl

W sklepie rowerek.pl zawsze można znaleźć ciekawe nowości i gadżety, które czynią jazdę na rowerze jeszcze bardziej przyjemna i komfortową. Przykładem takiego produktu są Super miękkie podkładki żelowe Bike Ribbon. Przeznaczone są one do rowerów typu gravel i szosówek, posiadających kierownice typu baranek. Wypełnione żelem poliuretanowym, charakteryzują się wyjątkowa miękkością i delikatną strukturą, a przy tym są bardzo wytrzymałe i odporne. Posiadają także pamięć kształtu, co sprawia, że można je użytkować przez długi czas. Zestaw składa się w sumie z czterech podkładek – po dwie na każdą stronę kierownicy. Jedną z nich przykleja się na części prostej, a drugą w zgięciu wewnętrznym.Na tym modelu oferta owijek oczywiście się nie kończy. Po więcej warto zajrzeć na stronę rowerek.pl

Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel