Infolinia: 796 935 555

Części do pedałów

( ilość produktów: 5 )

Pedały rowerowe możemy podzielić na dwa rodzaje – platformowe oraz zatrzaskowe. Pierwsze z nich to najpopularniejszy typ, spotykany w większości rowerów, zwłaszcza miejskich oraz trekkingowych. Są one idealne dla mniej wymagających rowerzystów, preferujących jazdę rekreacyjną, raczej na krótsze dystanse. Pedały zatrzaskowe to z kolei rozwiązanie, które zadowoli zaawansowanych miłośników jazdy na rowerze. To nic innego jak połączenie pedała z butem i specjalnym blokiem zatrzaskowym. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia więc poprawę wydajności pedałowania, bez potrzeby pilnowania właściwej pozycji stopy na pedale. Pedały zatrzaskowe możemy spotkać głównie w jednośladach, które wykorzystywane są w nieco trudniejszych warunkach. Mowa m.in. o rowerach szosowych oraz górskich, choć dostępne są również rowery rekreacyjne z pedałami tego typu. Jeżeli zależy nam na wytrzymałym rozwiązaniu i wygodnej oraz bezpiecznej jeździe, warto postawić na lepszej jakości materiały i parametry pedałów.

Noski na pedały rowerowe i inne części do pedałów

Na pytanie, czy lepsze są pedały platformowe, czy zatrzaskowe, nie ma konkretnej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych osobistych wymagań oraz stylu jazdy, który preferujemy. Inwestując w pedały, warto przyjrzeć się jednak dodatkom do tej rowerowej części – m.in. noskom, blokom oraz pinom do pedałów. Noski na pedały rowerowe przypominają koszyczki, które zapobiegają zsuwaniu się stopy do przodu. Najlepsze rozwiązanie stanowią noski z paskami – doskonale przytrzymują one stopę, która może zarówno naciskać, jak i ciągnąć pedał, niczym w przypadku pedałów Shimano Pedaling Dynamics. Bloki to z kolei elementy przykręcane do obuwia rowerowego, umożliwiające jednokierunkowe wypinanie buta. Piny do pedałów są jedną z najistotniejszych części pedałów platformowych, które gwarantują prawidłową przyczepność obuwia w trakcie jazdy.


Noski, bloki i piny do pedałów w asortymencie Rowerek.pl

Asortyment sklepu Rowerek.pl – zarówno internetowego, jak i stacjonarnego, zlokalizowanego w Zielonej Górze – obejmuje części do pedałów cenionych marek. Bloki, piny oraz noski na pedały rowerowe znacząco wpływają zarówno na wydajność, jak i sam komfort jazdy. Bloki ATAC 13/17°, dostępne w ofercie sklepu, przeznaczone są do pedałów górskich firmy Time i jednośladów CX, XC czy Gravel, z kolei stalowe piny do pedałów Dartmoor – do pedałów Fever v.2 i Fever v.1. Warto przyjrzeć się noskom z paskami marki OXC o wyjątkowo mocnej konstrukcji i wytrzymałości. Doskonale zwiększają one skuteczność pedałowania oraz komfort jazdy trekkingowej, MTB czy XC.Być może zainteresuje Cię również:


Pozycjonowanie

pixel