Infolinia: 796 935 555

Lampki rowerowe tylne

( ilość produktów: 43 )

Jednym z obowiązków wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Regulacje prawne określają m.in. to, w jakie elementy oświetleniowe powinien być wyposażony każdy rower. Z przodu pojazdu musi być umieszczone przynajmniej jedno światło białe lub żółte (świecące migającym lub ciągłym światłem). Z tyłu jednośladu należy zamontować co najmniej jedno światło czerwone (świecące migającym lub ciągłym światłem). Dodatkowo, pojazd powinien być wyposażony w minimum jedno tylne światło odblaskowe, w kolorze czerwonym. W przypadku gdy konstrukcja roweru nie pozwala na sygnalizowanie zamiaru skrętu za pomocą ręki konieczne jest również zamontowanie kierunkowskazów. Do zadań tylnej lampy należy informowanie uczestników ruchu drogowego o tym, w jakim miejscu znajduje się rowerzysta.


Lampki rowerowe tylne – sposoby montażu

Lampka rowerowa tylna może być przymocowana do pojazdu na kilka sposobów. Akcesoria dostępne na rynku bardzo często montowane są na wsporniku siodełka. Oprócz tego, w sklepach znaleźć można oświetlenie rowerowe tylne na bagażnik. Niektóre elementy przymocowuje się również do błotnika. Dodatkowo, część akcesoriów posiada uchwyt typu klips. Dzięki temu mogą one zostać przypięte do torby, plecaka lub odzieży.


Światło rowerowe tylne – rodzaje zasilania

Produkty dostępne w sklepach różnią się od siebie nie tylko sposobami montażu, ale również rodzajem zasilania. Akcesoria mogą być zasilane np. za pomocą baterii lub akumulatora. Wśród rowerzystów dużą popularnością cieszy się lampka rowerowa tylna USB. Do naładowania jej akumulatora potrzebny jest jedynie kabel USB. Na rynku znaleźć można również oświetlenie tylne na dynamo.


Światło tylne do roweru – produkty godne polecenia

Wytwarzaniem akcesoriów rowerowych zajmuje się wiele firm. Wśród wysokiej jakości komponentów znajdują się m.in. oświetlenie marki KNOG. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach chętnie sięgają również po akcesoria Cateye. Wielu fanów kolarstwa decyduje się także na zakup oświetlenia tylnego firmy Author, AXA oraz Falcon Eye.


Tylne lampki rowerowe – gdzie kupić?

Tylna lampka rowerowa to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia roweru. Jego posiadanie ma istotne znaczenie nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy prawne, ale i z uwagi na bezpieczeństwo użytkownika jednośladu na drodze. Dzięki oświetleniu zamontowanemu na tylnej części pojazdu rowerzysta jest widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Elementy oświetleniowe do roweru można nabyć w sklepie Rowerek.pl. Zakupu można dokonać za pośrednictwem strony internetowej, jak i w placówce stacjonarnej znajdującej się w Zielonej Górze. W asortymencie dostępne są liczne światła, m.in. lampka rowerowa na bagażnik czy lampa ładowana za pomocą kabla USB. Aby znaleźć produkt w pełni dopasowany do potrzeb danego kolarza, należy wziąć pod uwagę nie tylko sposób zasilania czy montażu lampki, ale i moc oświetlenia. W przypadku ewentualnych problemów, związanych z doborem odpowiednich elementów oświetleniowych do roweru, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami.Sprawdź podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel