Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Liczniki do roweru

( ilość produktów: 26 )

Liczniki należą do grupy najpopularniejszych akcesoriów rowerowych. Wykorzystywane są one zarówno przez osoby uczestniczące w profesjonalnych treningach i biorące udział w wyścigach, jak i przez amatorów, którzy chcą sprawdzać swoje postępy. W sklepach oferujących części oraz akcesoria dla kolarzy znaleźć można rozmaite przyrządy służące do monitorowania parametrów jazdy. Różnią się one od siebie m.in. liczbą dostępnych funkcji. Dużą popularnością wśród rowerzystów cieszą się liczniki firmy Sigma oraz Cateye. Przed podjęciem decyzji o kupnie licznika dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi wariantami, by znaleźć model w pełni dopasowany do swoich potrzeb. Warto wybrać akcesorium wysokiej jakości, które będzie nam służyć przez wiele lat. Wytrzymałość produktu ma ogromne znaczenie – w trakcie jazdy na rowerze licznik będzie narażony m.in. na wstrząsy spowodowane poruszaniem się po nierównym terenie. Istotną kwestię stanowi także wodoodporność przyrządu.


Liczniki do rowerów - rodzaje

Dostępne na rynku liczniki różnią się od siebie przede wszystkim liczbą funkcji. W sklepach znaleźć można m.in. liczniki podstawowe, które służą do monitorowania podstawowych parametrów w trakcie jazdy. Kolejnym wariantem są liczniki zaawansowane – za ich pomocą można zarejestrować znacznie więcej parametrów. Oprócz tego, w sklepach znaleźć można liczniki w formie komputerków oraz nawigacje rowerowe (komputerki uzupełnione o moduł GPS). Jeśli chodzi o przyrządy podstawowe, dzielą się one na dwie grupy - liczniki rowerowe przewodowe oraz liczniki rowerowe bezprzewodowe. Zaletą liczników przewodowych jest ich niska cena. Nie są one jednak najlepszym rozwiązaniem dla osób jeżdżących w trudnym terenie, ponieważ przewód może ulec uszkodzeniu. W przypadku takich rowerzystów lepszym rozwiązaniem są bezprzewodowe liczniki rowerowe, w których dane transmitowane są za pośrednictwem fal radiowych. Warto zdecydować się na solidny licznik bezprzewodowy do roweru, by był on mniej wrażliwy na zakłócenia w porównaniu do modeli kiepskiej jakości.


Liczniki do roweru – jakie funkcje posiadają?

Liczniki rowerowe mogą posiadać różne funkcje, w zależności od ich stopnia zaawansowania. Podstawowe przyrządy przeważnie pokazują aktualną prędkość, całkowity dystans, czas i dystans aktualnej wyprawy oraz godzinę. Bardziej zaawansowane liczniki pozwalają na kontrolowanie np. średniej i maksymalnej prędkości, kadencji, spalonych kalorii, mocy czy aktualnej i maksymalnej wysokości. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie przyrząd, warto najpierw określić, jakie parametry chcielibyśmy monitorować.


Wysokiej jakości liczniki na rower w Rowerek.pl

Warto korzystać z przyrządów służących do kontrolowania parametrów jazdy, by monitorować swoje postępy i dążyć do osiągania postawionych sobie celów. Liczniki rowerowe nabyć można za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl. W asortymencie sklepu dostępne są zarówno liczniki bezprzewodowe, jak i przewodowe. Pozytywną opinią miłośników jazdy na dwóch kółkach cieszą się m.in. liczniki Sigma oraz liczniki Cateye.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel