Infolinia: 796 935 555

Koła tylne do roweru

( ilość produktów: 14 )

Jednym z głównych elementów każdego roweru jest koło. Jego funkcjonowanie w dużej mierze wpływa na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo rowerzysty. Jeśli zachodzi potrzeba wymiany koła, warto sięgnąć po część wykonaną z wysokiej jakości materiałów, która przez długie lata będzie umożliwiać nam organizowanie rodzinnych wycieczek lub uczestnictwo w profesjonalnych treningach.

Koła rowerowe tylne – jak są zbudowane?

Ze względu na konstrukcję ram rowerowych, zazwyczaj bardziej obciążonym kołem jest to, które znajduje się z tyłu pojazdu. Koła tylne do roweru zbudowane są z piasty, która – za pomocą szprych – przymocowana jest do obręczy koła. Połączenie szprychy i obręczy realizuje się przy użyciu nypli, czyli niewielkich tulei z wewnętrznym gwintem. Do piasty tylnego koła przymocowany jest wolnobieg lub kaseta, coraz częściej do piast mocowane są również tarcze hamulcowe. Elementy te są odpowiedzialne za funkcjonowanie układu napędowego jednośladu. Mocowanie koła do ramy pojazdu wykonuje się za pomocą śrub albo samozamykacza.

Koła tylne – gdzie kupić?

Aby zaopatrzyć się w tylne koła rowerowe albo inne elementy wyposażenia roweru, warto zapoznać się z asortymentem sklepu Rowerek.pl. Produkty dostępne na stronie internetowej, jak i w placówce stacjonarnej, wytwarzane są przez firmy wykorzystujące wysokiej jakości materiały i sprawdzone technologie. W przypadku wątpliwości związanych z doborem odpowiednich komponentów zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami. Ich rozległa wiedza na temat rowerów umożliwi znalezienie właściwych części oraz akcesoriów.

Koła tylne do roweru – podstawowy element konstrukcji jednośladu

Zarówno przednie, jak i tylne koło stanowi jedną z najważniejszych części każdego roweru. Koła wpływają m.in. na przyspieszenie podczas jazdy i ogólny komfort w trakcie przemierzania kolejnych ścieżek. Są one dostosowane do typu jednośladu, a tym samym – do nawierzchni, na której są użytkowane. Na rowerowe koło składa się kilka elementów – opona wraz z dętką, obręcz, piasta oraz szprychy. W przypadku kół ważna jest m.in. szerokość piasty i system mocowania – w nowszych rowerach koła mocowane są na sztywne osie, jednak najpopularniejszy standard to tzw. „qr” czyli szybkozamykacz. Duże znaczenie ma ponadto sama średnica koła – w modelach dla dorosłych użytkowników i starszych dzieci jest to 26, 27.5, 28 lub 29 cali. Pierwszy wariant spotykany jest w wielu bardziej budżetowych jednośladach, z kolei koła „dwudziestki dziewiątki” to podstawowy element rowerów typu MTB. Koła 28 cali występują głównie w jednośladach crossowych, trekkingowych oraz szosowych.   Oprócz średnicy i szerokości piasty istotne jest także mocowanie hamulców – wyróżniamy typ v-brake, szczękowy i tarczowy. Podczas poszukiwań kół tylnych do roweru warto wybierać lżejsze modele o dobrej przyczepności. Niezbędne jest także dopasowanie ich rozmiaru do wzrostu użytkownika. Koła o średnicy 26 cali okażą się zdecydowanie za małe dla wysokich osób – to dobry wybór dla nastolatków i niższych dorosłych. Średnica 29 cali to z kolei wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla użytkowników wyższego wzrostu. Większe koła nadają się idealnie na dłuższe, spokojniejsze wyprawy czy miejskie przejażdżki, natomiast lekkie i mniejsze doskonale spiszą się w terenie. Chcąc cieszyć się dobrym stanem kół, a co za tym idzie – komfortową, bezpieczną jazdą przez lata – warto o nie dbać i systematycznie je serwisować, zwłaszcza przed sezonem lub po jego zakończeniu.  

Koło tylne do roweru 28, 26, a może 27.5, czyli asortyment Rowerek.pl

W sklepie Rowerek – nie tylko internetowym, ale również w jego siedzibie w Zielonej Górze – zaopatrzyć można się w koła tylne do roweru o różnych średnicach. To zarówno modele do rowerów MTB, jak i tych szosowych, trekkingowych czy crossowych. Są one dostępne w szerokim przedziale cenowym – tak, aby każdy mógł znaleźć coś dopasowanego do swoich potrzeb oraz możliwości. Propozycję z wyższej półki, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę, stanowi koło do roweru 26 tylne do hamulców typu v-brake, wyprodukowane przez markę Novatec. Składa się ono z aluminiowej trzykomorowej obręczy AlexRims DH19, szprych Richman SR14 ze stali nierdzewnej, nypli z mosiądzu oraz piasty Novatec F162SB. Koło jest dedykowane przede wszystkim do rowerów trekkingowych, crossowych i turystycznych, choć zda egzamin także w przypadku modelu górskiego. Maszynowe łożyska, wzmocnienia szprych, boczna krawędź obręczy obrabiana metodą CNC – wszystko to zapewnia maksymalną jakość oraz wytrzymałość koła. Nieco tańszą, lecz wciąż wysokiej klasy propozycją, jest z kolei koło tylne FH-TX506 o średnicy 29 cali do rowerów MTB. Producentem modelu jest marka Shimano, ceniona i lubiana wśród rowerzystów. Koło posiada obręcz Swift Arriv wykonaną z aluminium, szprychę SLE Spoke z galwanizowanej stali oraz piastę z mocowaniem tarczy hamulcowej na 6 śrub z obsługą 8-, 9- i 10-rzędowych kaset. Wykonano i centrowano je ręcznie z najwyższą precyzją, co ma duży wpływ na jego jakość oraz trwałość. W asortymencie sklepu Rowerek.pl dostępne jest także tylne koło do roweru 27.5 cala w tej samej wersji. Jeśli natomiast szukasz dobrego koła w jeszcze niższej cenie, rozwiązanie godne polecenia stanowi koło tylne 28 cali z aluminiową jednokomorową obręczą oraz piastą Torpedo CF-E10 CP z kulkowym łożyskiem. To propozycja dedykowana do rowerów miejskich z hamulcem typu v-brake.   Bez względu na to, jakiego koła tylnego szukasz i jaka interesuje Cię średnica, sklep Rowerek.pl umożliwi Ci wyposażenie jednośladu w wysokiej klasy model. Wybierz ten, który pasuje do Twojego roweru i ruszaj na kolejną wyprawę.

Pozycjonowanie

pixel