Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bębenki, stożki i osie do piast rowerowych

( ilość produktów: 85 )

Piasta jest centralną częścią koła, do której przymocowane są szprychy. Obraca się ona na osi zamocowanej do ramy. Piasta koła tylnego charakteryzuje się bardziej skomplikowaną konstrukcją w porównaniu z piastą koła przedniego. Jest bowiem jednym z elementów odpowiedzialnych za prawidłowe działanie układu napędowego jednośladu. Do tylnej piasty przymocowany jest wolnobieg lub kaseta. Właściwe funkcjonowanie wspomnianych komponentów zapewniają wysokiej jakości części do piast rowerowych.

Bębenek piasty i nakrętki – do czego służą?

Do części tworzących tylną piastę należy bębenek. Stosuje się go w przypadku mocowania kasety – obecnie metoda z użyciem bębenka cieszy się dużą popularnością. Umożliwia bowiem stosowanie kaset, które mają większy zakres niż wolnobiegi starszego typu. Jednym z takich produktów jest bębenek piasty Shimano. Nakrętka do mocowania osi piasty jak sama nazwa wskazuje służy do mocowania piasty w ramie. W przypadku piast łożyskowanych za pomocą łożysk kulkowych częścią zamienną są również stożki piasty.

Elementy służące do łożyskowania osi

Istnieją różne sposoby łożyskowania osi piasty. Pierwszy - a zarazem najtańszy - z nich polega na zastosowaniu zwykłych łożysk kulkowych. Drugi to wykorzystanie łożysk maszynowych – ich zaletę stanowi bezobsługowa eksploatacja piast. Istnieją również tzw. piasty pakietowe, w przypadku których stosowane są zespoły kilku łożysk.

Osie piast rowerowych w sklepie Rowerek.pl

Do elementów piast należą także osie, np. oś piasty tylnej drążona. Aby zadbać o właściwe działanie układu napędowego pojazdu, warto stosować komponenty tworzone przez sprawdzone marki. Godnym polecenia produktem jest m.in. oś piasty tylnej Shimano. We wszystkie części niezbędne do prawidłowego funkcjonowania piast można zaopatrzyć się za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl. W przypadku problemów związanych z doborem odpowiednich elementów wyposażenia zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonych pracowników, posiadający obszerną wiedzę na temat rowerów.


Może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel