Infolinia: 796 935 555

Obejmy i zaciski podsiodłowe

( ilość produktów: 51 )

Komfort kolarza podczas jazdy na rowerze oraz jego zdrowie to jedne z najważniejszych kwestii, które należy mieć na uwadze podczas wybierania pojazdu, dobierania poszczególnych komponentów oraz ich ustawiania. Na wygodę użytkownika jednośladu wpływa m.in. położenie siodełka. Jeśli jest ono niedopasowane do warunków fizycznych rowerzysty, może powodować uciążliwe bóle pleców oraz kolan. Siodełko jest łączone z ramą za pomocą wspornika. Do blokowania wspornika w rurze podsiodłowej służy element nazywany obejmą podsiodłową. W sklepach z częściami i akcesoriami rowerowymi dostępne są dwa typy obejm podsiodłowych – ze śrubą albo szybkozamykaczem. Przed dokonaniem zakupu warto poznać cechy charakterystyczne poszczególnych komponentów. Dodatkowo, podczas szukania odpowiedniej części należy zwracać uwagę na jakość wykonania. Solidny produkt, wytworzony przy użyciu najlepszych materiałów, przez wiele lat będzie funkcjonował w prawidłowy sposób.

Obejmy podsiodłowe – rodzaje

Zaciski rowerowe (takim mianem określane są niekiedy obejmy podsiodłowe) dostępne na rynku dzielą się na dwie grupy. Pierwszy typ to obejma ze śrubą. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest utrudnienie kradzieży siodełka. Taka opcja przyda się w szczególności osobom posiadającym rowery przeznaczone do jazdy miejskiej, które zostawiają swoje jednoślady przed sklepem czy miejscem pracy. Wadę obejmy ze śrubą stanowi konieczność stosowania klucza w celu regulowania położenia siodełka. Drugi typ to obejma z szybkozamykaczem. Jej zaletą jest możliwa szybkiej zmiany ustawienia wysokości siodełka – w tym celu nie trzeba używać specjalnego klucza. W przypadku takiego wariantu potencjalny złodziej ma natomiast znacznie ułatwione zadanie, co trzeba mieć na uwadze, jeśli często pozostawiamy rower na zewnątrz.

Obejma podsiodłowa do ustalania położenia siodełka

Zacisk sztycy blokuje wspornik w rurze podsiodłowej. W ten sposób ustalane jest położenie siodełka. Ustawienie tego elementu ma bardzo duży wpływ na komfort podczas poruszania się na dwóch kółkach. Błędna regulacja może spowodować ból pleców oraz kolan. Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedniej wysokości siodełka jest umieszczenie pięty na pedale znajdującym się w dolnym położeniu (należy w tym czasie siedzieć na siodełku). W takiej sytuacji noga powinna być wyprostowana.

Obejmy rowerowe dostępne w sklepie Rowerek.pl

W części i akcesoria rowerowe, takie jak np. zacisk podsiodłowy, wyposażyć się można za pośrednictwem strony Rowerek.pl. W ofercie sklepu internetowego oraz placówki stacjonarnej dostępne są obejmy ze śrubą lub z zaciskiem. Średnicę obejmy należy dopasować do średnicy wspornika siodełka. Popularne rozmiary obejm podsiodłowych to: 28,6 mm, 31,8 mm oraz 34,9 mm. Odpowiedni komponent utrzymuje siodełko we właściwej pozycji – nie powoduje jego przemieszczania się nawet w przypadku jazdy po wyjątkowo trudnym terenie. W asortymencie sklepu Rowerek.pl znaleźć można nie tylko zaciski rowerowe w różnych rozmiarach, ale i kolorach. Pozwala to na wybranie obejmy dopasowanej do preferencji estetycznych kolarza.


Może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel