Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stery AHEAD 1 1/4

( ilość produktów: 3 )

Stery rowerowe pozwalają na swobodne poruszanie kierownicą, a tym samym – na płynną zmianę kierunku jazdy. To jeden z podstawowych elementów każdego jednośladu. Gwarantują one obrotowe połączenie pomiędzy główką ramy a widelcem rowerowym. Możemy podzielić je na stery klasyczne, półzintegrowane, zintegrowane oraz AHEAD. Co wyróżnia ten ostatni rodzaj? To stery składające się z miski, łożysk oraz bieżni. W miskach umieszczone są łożyska, z kolei bieżnia nabijana jest na rurę sterową znajdującą się na rowerowym widelcu. Gwint jest w tym przypadku przeniesiony do środka tej rury za pomocą ekspandera bądź gwiazdki. Z całą pewnością nie posiadają one skomplikowanej konstrukcji – pozornie są one bardzo podobne do sterów klasycznych. Ich cechą charakterystyczną jest również wyjątkowo niska waga. Stery AHEAD występują w dwóch wielkościach – 1 cala oraz 1 i 1/8 cala. Możemy wyróżnić także te zwężające się ku górze – tzw. stery tapered. Od wersji klasycznej stery typu AHEAD różnią się przede wszystkim brakiem gwintów. Duży atut tego wariantu stanowi jego wysoka trwałość, gładka praca oraz łatwość wymiany i regulacji. Co więcej, w ich przypadku ryzyko powstawania luzów jest znacznie niższe. Użytkownik wariantu AHEAD może liczyć też na dużo większą ilość dostępnych ram niż przy sterach klasycznych. Stery AHEAD zyskały wielu zwolenników – obecnie to jeden z częściej wybieranych rodzajów sterów rowerowych.

Regulacja sterów AHEAD krok po kroku

Błędy podczas regulowania sterów rowerowych mogą skutkować uszkodzeniem innych elementów jednośladu. Przed przystąpieniem do tej czynności należy więc zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Stery AHEAD są bardzo proste w regulacji. Warto zwrócić uwagę m.in. na to, jak bardzo podkładka wystaje ponad rurę – najlepiej, jeżeli to maksymalnie 2-4 milimetry. Pierwszy krok to odkręcenie mostka – powinien on obracać się na rurze sterowej. Należy przyjrzeć się również ruchom widelca rowerowego. Kolejny etap to dokręcenie śruby gwiazdki, zaciśnięcie przedniego hamulca i sprawdzenie, jak poruszają się względem siebie poszczególne elementy – całość powinna być stabilna i sztywna. Znaczenie ma również to, jak działają same łożyska – niekiedy konieczne jest poluzowanie śruby w kapslu. Regulację sterów AHEAD należy zakończyć odpowiednim dokręceniem mostka. Czynność tę można wykonać zarówno w profesjonalnym serwisie rowerowym, jak i w przydomowym garażu.


Stery AHEAD w ofercie sklepu Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, zlokalizowanym w Zielonej Górze – dostępne są wysokiej jakości zintegrowane stery HI-EXE 1-1/8"-1-1/4". To zaawansowane wyroby renomowanego producenta z branży rowerowej – marki Accent. Wykonano je z aluminium, dzięki czemu są one wyjątkowo lekkie. Rozmiar dolnego łożyska to 1-1/4", z kolei górnego – 1 1/8". W sterach z oferty zrezygnowano z misek łożyskowych – zastępują je odpowiednio wyprofilowane wewnętrzne ścianki główki ramy rowerowej. Stery wyposażone zostały w wysokiej jakości maszynowe łożyska z polerowanymi kulkami oraz dodatkową powłoką, mającą na celu ochronę przed korozją. Co więcej, górna pokrywa posiada połączenia miski z pokrywą, a także uszczelnienia od strony widelca. Materiały, z których wykonano produkt, charakteryzują się dużą wytrzymałością. Zintegrowane stery AHEAD Accent są dodatkowo zabezpieczone przy użyciu smaru, który jest w stanie wypierać wodę. Stery AHEAD ze sklepu Rowerek.pl cechuje wysoka jakość oraz trwałość – możesz być pewien, że Cię nie zawiodą!
Być może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel