Infolinia: 796 935 555

Okulary na rower

( ilość produktów: 38 )

Każdy doświadczony rowerzysta wie, że aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, ważny jest nie tylko sprawny sprzęt i dobrze dobrane obuwie oraz strój, ale też funkcjonalne akcesoria. Okulary rowerowe stanowią najlepszy dowód na to, drobne gadżety mogą mieć naprawdę duże znaczenie.

Okulary kolarskie – na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Profesjonalne okulary dla rowerzystów pełnią wiele funkcji. Chronią nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale też wiatrem oraz deszczem. W trudnych warunkach terenowych zapobiegną dostaniu się błota, pyłu czy piasku do oczu i ułatwiają poprawne widzenie podczas wymagających przejazdów.
Istnieje kilka parametrów, na które warto zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu okularów na rower. Pierwszym z nich jest filtr UV. Najlepiej, jeśli okulary posiadają filtr UV 400, bo pochłania on promieniowanie w 100%, a tym samym zapewnia najlepszą, pełną ochronę oczu. Również inne właściwości szkieł mogą mieć znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Świetnym przykładem jest coraz bardziej popularna powłoka antyrefleksyjna. Znacząco poprawia ona kontrast widzenia i eliminuje odblaski. Bardzo przydatna jest także powłoka zapobiegająca parowaniu szkieł. Sprawdzi się ona szczególnie podczas jazdy w ciepłe dni, kiedy mocniej się pocimy, a także przy zmiennych warunkach pogodowych. Duże znaczenie maja także noski i zauszniki. Powinny naprawdę dobrze leżeć i nigdzie nie obcierać, a najlepiej, jeśli są pokryte powłoką antyalergiczną.


Okulary sportowe na rower – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

Asortyment sklepu Rowerek.pl obejmuje wiele gadżetów ułatwiających życie miłośnikom jazdy na rowerze. Okulary są jednym z nich. Można wybierać spośród takich modeli, jak m.in. okulary Accent Hero space blue - yellow, soczewki niebieskie lustrzane, niebieskie rozjaśniające . Mają filtr UV 400 i skutecznie chronią przed pyłem, opadami, kurzem oraz latającymi w powietrzu owadami. Soczewki w tych okularach można wymieniać, dostosowując do różnej widoczności i warunków na trasie. Do wyboru są soczewki w kolorach białym, pomarańczowym, czarnym, czerwonym, Space blue oraz żółtym.
Godne polecenia są także Okulary Accent Reflex czarno-turkusowe z 2 parami soczewek. Ich oprawki wykonano z lekkiego i wytrzymałego nylonu. W zestawie posiadają 2 pary bezodpryskowych soczewek poliwęglanowych. Mają filtr UV 400 oraz powłokę antyrefkelsyjna i zapobiegająca nadmiernemu zaparowaniu.
Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel