Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dętki do roweru

( ilość produktów: 123 )

Jazda na rowerze to jeden z rodzajów aktywności fizycznej, który umożliwia wzmocnienie mięśni i poprawę kondycji. Zarówno profesjonalni, jak i nieco mniej doświadczeni miłośnicy kolarstwa powinni wiedzieć, w jaki sposób zbudowany jest posiadany przez nich pojazd. Do najbardziej charakterystycznych - widocznych na pierwszy rzut oka - komponentów rowerowych należą koła. Na ich funkcjonowanie wpływa nie tylko opona, ale również dętka. Element ten znajduje się pomiędzy obręczą koła a oponą. Dzięki niemu opona przybiera odpowiedni kształt. Właściwe ciśnienie powietrza w dętce ma znaczący wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli jest zbyt niskie, to występują duże opory toczenia, a dodatkowo zwiększa się ryzyko przebicia dętki oraz przetarcia opony. Zbyt wysokie ciśnienie w dętce powoduje, że użytkownik jednośladu w dużym stopniu odczuwa wszystkie nierówności terenu, a przyczepność opon do podłoża jest niewielka. Nie we wszystkich oponach występują dętki – można także spotkać się z innym rozwiązaniem, jakim jest opona bezdętkowa.

Wybór odpowiedniej dętki do roweru

Jedną z kluczowych informacji, potrzebnych do znalezienia właściwej dętki, jest rozmiar opony. Istotna jest nie tylko jej średnica, ale również szerokość. W rowerach szosowych często stosuje się dętki rowerowe 28 cali. W przypadku pojazdów przeznaczonych do jazdy górskiej wykorzystuje się m.in. dętki rowerowe 26 cali. Podczas zakupów należy mieć na uwadze posiadany typ roweru. Dętki do rowerów szosowych są bardzo wąskie, a dodatkowo muszą być dostosowane do wyższych ciśnień niż dętki do rowerów MTB. Dla posiadaczy szosówek duże znaczenie ma także masa komponentów – im mniejsza, tym lepiej. W sklepach zajmujących się sprzedażą części i akcesoriów rowerowych zazwyczaj spotkać się można z dętkami butylowymi. Oprócz tego, na rynku dostępne są dętki lateksowe.

Dętki do rowerów – rodzaje wentyli

W przypadku szukania idealnej dętki istotnym aspektem jest rodzaj wentyla. W starszych rowerach spotkać się można z wentylem typu Dunlop (DV). Dużą popularnością wśród miłośników kolarstwa cieszy się wentyl Schrader, nazywany także wentylem samochodowym (AV). Zaletę takiego rozwiązania stanowi możliwość napompowania dętki nie tylko za pomocą pompki rowerowej, ale również pompki samochodowej oraz kompresora na stacji benzynowej. Ostatni typ wentyla to Presta (FV) – często można spotkać się z nim w przypadku dętek dedykowanych posiadaczom rowerów szosowych. Wytwarzaniem dętek rowerowych zajmuje się wiele firm. Wśród fanów jazdy na dwóch kółkach dużym uznaniem cieszą się m.in. dętki rowerowe Continental, a także produkty marek Gaadi i Vittoria.

Dętki rowerowe dostępne w Rowerek.pl

Wysokiej jakości dętka do roweru, dopasowana do typu pojazdu oraz rozmiaru opony, to gwarancja bezpieczeństwa i wygody użytkownika jednośladu. W części i akcesoria rowerowe wyposażyć się można za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl. W asortymencie sklepu dostępne są elementy wyposażenia wytwarzane przez marki specjalizujące się w produkcji komponentów rowerowych. Oferta Rowerek.pl obejmuje dętki w różnych rozmiarach, np. dętki do roweru 26 cali, 28 cali oraz 29 cali. Zakupów można dokonać nie tylko poprzez stronę internetową, ale również w sklepie stacjonarnym znajdującym się w Zielonej Górze. W przypadku problemów z doborem odpowiednich komponentów warto skontaktować się z naszymi konsultantami, którzy dzięki swojej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu chętnie udzielą niezbędnych informacji na temat poszczególnych produktów.


Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel