Infolinia: 796 935 555

Pedały platformowe do roweru

( ilość produktów: 60 )

Pedały rowerowe, mimo swoich niewielkich rozmiarów, odgrywają bardzo dużą rolę w procesie wprowadzania jednośladu w ruch. Za ich pośrednictwem energia pochodząca z ruchu nóg użytkownika pojazdu przekazywana jest do układu napędowego roweru. Jest to możliwe dzięki obecności korb – części łączących pedały z osią suportu. Najpopularniejszym rodzajem pedałów montowanych w rowerach są pedały platformowe. Zbudowane są one z platformy oraz ułożyskowanej osi przymocowanej do korby. W przypadku gdy zachodzi potrzeba zakupu tych komponentów warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały wykonane poszczególne elementy. Najlepiej sięgnąć po solidne, wysokiej jakości części, które dobrze będą sprawdzać się podczas jazdy i nie ulegną szybkiemu zużyciu. Wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach dużą popularnością cieszą się m.in. pedały platformowe Dartmoor. W grupie godnych polecenia produktów znajdują się również komponenty wytwarzane przez markę Author oraz Accent.

Pedały platformowe – rodzaje

W sklepach oferujących części i akcesoria rowerowe znaleźć można różne typy pedałów platformowych. Zazwyczaj z tego rodzaju komponentów korzystają właściciele rowerów trekkingowych oraz przeznaczonych do jazdy miejskiej. Na rynku dostępne są także pedały platformowe MTB - przeważnie decydują się na nie posiadacze rowerów górskich, którzy nie specjalizują się w jeździe wyczynowej. Poszczególne pedały różnią się od siebie m.in. materiałem wykonania. Wyróżniamy pedały platformowe wykonane z tworzywa sztucznego oraz pedały platformowe metalowe. Pedały z tworzywa sztucznego są nieco mniej trwałe niż pedały metalowe, natomiast charakteryzują się niższą ceną. Metalowe pedały często wykonywane są z aluminium. Są to lekkie pedały platformowe, które cechują się bardzo dobrą trwałością. Pedały dostępne na rynku różnią się również rodzajem zastosowanych łożysk – rowerzyści mogą zaopatrzyć się w pedały platformowe na łożyskach maszynowych albo na łożyskach kulkowych. Komponenty z łożyskami maszynowymi kosztują nieco więcej, ale charakteryzują się lepszą żywotnością oraz zapewniają bardzo dobrą płynność obrotów. Niewątpliwą zaletą pedałów platformowych jest uniwersalność. Nie wymagają one stosowania specjalnego obuwia w przeciwieństwie do pedałów zatrzaskowych, używanych najczęściej przez profesjonalistów. Dodatkowo, w ich przypadku nie występują trudności związane ze zdejmowaniem stopy z pedału. Minusem tego typu elementów wyposażenia jest natomiast ograniczona efektywność pedałowania – w tej kwestii lepszym rozwiązaniem są pedały zatrzaskowe, z których przeważnie korzystają posiadacze rowerów szosowych.

Gdzie kupić dobre pedały platformowe?

Pedały platformowe dostępne są w sklepie Rowerek.pl. Za pośrednictwem strony internetowej można zaopatrzyć się w różne rodzaje tych komponentów, m.in. pedały platformowe aluminiowe lub wykonane z tworzywa sztucznego. W asortymencie sklepu znajdują się pedały na łożyskach maszynowych oraz pedały na łożyskach kulkowych. W Rowerek.pl znaleźć można także inne części oraz akcesoria rowerowe, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Oferowane elementy wyposażenia jednośladu wytwarzane są przez zaufane marki, cieszące się popularnością na całym świecie. Zakupu komponentów można dokonać za pomocą strony internetowej Rowerek.pl albo w placówce stacjonarnej, która znajduje się w Zielonej Górze. W przypadku pytań lub problemów związanych z doborem odpowiednich części albo akcesoriów zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami.Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel