Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Haki przerzutkowe, adaptery, osłony przerzutki

( ilość produktów: 42 )

Każdemu właścicielowi roweru zależy na tym, by jego jednoślad jak najdłużej funkcjonował w prawidłowy sposób. Aby było to możliwe, niezbędne jest dbanie o stan techniczny wszystkich elementów wyposażenia pojazdu. Efektywność jazdy oraz wygoda kolarza zależy m.in. od pracy przerzutki, czyli komponentu służącego do zmiany przełożeń (dostosowywania obciążenia do prędkości jednośladu). Z tego względu warto regularnie sprawdzać, czy wszystkie części przerzutki działają tak, jak powinny. Jeśli któraś z nich ulegnie zużyciu lub zepsuje się, należy wymienić ją na nową. W tym celu warto sięgnąć po produkt jednej z renomowanych firm, zajmujących się wytwarzaniem elementów wyposażenia rowerów. W grupie komponentów cieszących się popularnością wśród kolarzy znajdują się m.in. części do przerzutek Shimano.

Haki do ram rowerowych – jaką funkcję pełnią?

Hak przerzutki to element, który ma bardzo duży wpływ na właściwą zmianę przełożeń. Za jego pomocą przerzutka mocowana jest do ramy pojazdu. Z tego względu komponent ten musi być w pełni dopasowany do ramy jednośladu. Produkcją haków przerzutkowych zajmuje się m.in. firma Union.

Hak pełni również rolę bezpiecznika, podczas gdy przerzutka wkręci się w koło to hak powinien złamać się i zabezpieczyć przerzutkę przed uszkodzeniem.

Ważne jest również aby hak był prawidłowo ustawiony, aby przerzutka pracowała w osi z kasetą. W naszym serwisie oferujemy również usługę prostowania haka przerzutki, aby przełożenia pracowały wprost idealnie.

Wózek przerzutki – co to takiego?

Wózek to jeden z elementów tworzących przerzutkę. Komponent ten nazywany bywa również wodzikiem. Jego zadaniem jest przesuwanie łańcucha na odpowiednie koła zębate. Wózek może się poruszać dzięki obecności sprężyny w korpusie. Na jego funkcjonowanie wpływa parametr określany jako długość wodzika. Krótszy wózek zapewnia szybsze oraz bardziej precyzyjne działanie przerzutki w porównaniu z dłuższym. Wózki przerzutki tylnej produkuje m.in. marka Shimano.

Do czego służą kółka przerzutki?

Kółka przerzutki to dwa koła zębate umiejscowione w wózku (znajdują się one pomiędzy dwoma blaszkami tworzącymi wodzik). Między tymi elementami przepleciony jest łańcuch. Dzięki temu może on utrzymywać określone położenie oraz być właściwie napięty. To właśnie odległość między kółkami przerzutki nazywana jest długością wodzika. Komponenty te wytwarzane są przeważnie z tworzywa sztucznego. Mogą obracać się na różnych łożyskach, np. ceramicznych, maszynowych ze stali nierdzewnej, czy też zwyczajnych tulejach ślizgowych. Stan kółek w dużej mierze wpływa na płynność przełożeń. Z tego względu warto kontrolować ich kondycję i dokonywać ich wymiany w przypadku nadmiernego zużycia. Wśród rowerzystów dużą popularnością cieszą się kółka do przerzutki Shimano.

Części zamienne do przerzutek rowerowych w Rowerek.pl

Stan poszczególnych komponentów tworzących przerzutkę wpływa na to, z jaką płynnością dokonywana jest zmiana przełożeń. Aby jazda na rowerze była efektywna, komfortowa i bezpieczna dla użytkownika pojazdu, należy jak najszybciej wymieniać zużyte elementy. Części zamienne, m.in. haki do przerzutek, wózki oraz kółka, dostępne są w asortymencie Rowerek.pl. Potrzebne produkty można nabyć w przystępnych cenach w sklepie internetowym. W ofercie nie brakuje innych przydatnych komponentów, takich jak osłona przerzutki, regulator napięcia linki czy adapter przerzutki przedniej.


Zobacz nasze inne produkty:

Pozycjonowanie

pixel