Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chwyty, owijki i korki do kierownicy

( ilość produktów: 327 )

Kierownica to jedna z części rowerowych, która ma kontakt z ciałem użytkownika jednośladu. Wpływa ona zatem na komfort kolarza, jak również na to, w jakim stopniu odczuwa on wstrząsy powodowane nierównościami na drodze. Ze względu na różne wymagania i style jazdy rowerzystów powstało wiele rodzajów chwytów umożliwiających dopasowanie kierownicy do indywidualnych potrzeb każdego miłośnika kolarstwa. Wytwarzaniem tego typu elementów zajmuje się wielu producentów, m.in. firma Bike Ribbon, Author, Accent oraz Lizard Skins.

Chwyty kierownicy rowerowej – rodzaje

W sklepach oferujących elementy wyposażenia rowerowego znaleźć można rozmaite chwyty na kierownicę rowerową. Różnią się one od siebie m.in. kształtem oraz materiałem, z jakiego zostały stworzone. Na rynku znaleźć można m.in. rączki rowerowe piankowe, wykonane z gąbki, gumy albo zawierające dodatek silikonu. Chwyty wykorzystywane przez posiadaczy rowerów górskich przeważnie mają jednolitą grubość. Elementy dedykowane dla osób borykających się z nieprzyjemnym bólem nadgarstków mają trochę inny kształt – z jednej strony są nieco grubsze, by zapewnić dłoniom odpowiednie podparcie. Choć po tego typu akcesoria przeważnie sięgają właściciele pojazdów przeznaczonych do jazdy miejskiej, to występują one także w wersji dedykowanej miłośnikom rowerów MTB. Produkty o ergonomicznym kształcie sprawdzają się zarówno w przypadku krótkich przejażdżek, jak i kilkudniowych wypraw, podczas których długotrwała wygoda ma ogromne znaczenie. Wśród chwytów dostępnych na rynku znaleźć można zarówno elementy nakładane na kierownicę, jak i przykręcane do niej.

Owijki rowerowe – do czego służą?

Na kierownicę rowerową nałożyć możemy nie tylko chwyty, ale również owijkę rowerową. Stosowana jest ona przede wszystkim przez właścicieli rowerów szosowych. W tego typu pojazdach przeważnie montuje się kierownice mające charakterystyczny kształt – nazywane są one barankami. Na elementy te nawija się specjalną taśmę – owijkę – która znacząco wpływa na komfort użytkowania jednośladu. Produkty tego typu, dostępne w sklepach, wykonane są m.in. z korka czy silikonu. Poszczególne owijki różnią się od siebie grubością – posiadaczom szosówek zazwyczaj zależy na tym, by były one jak najcieńsze. Dla osób jeżdżących po nierównym terenie lepsze będą owijki grubsze, które znacznie skuteczniej amortyzują wstrząsy wywołane nierównościami na drodze.

Rączki na kierownicę rowerową dostępne w Rowerek.pl

Rączki do kierownicy oraz owijki dostępne są na stronie Rowerek.pl. W asortymencie sklepu znajdują się produkty wykonane z różnych materiałów. Oferta obejmuje elementy w wielu kolorach, dzięki czemu każdy miłośnik kolarstwa może znaleźć komponenty dopasowane do wyglądu jego jednośladu oraz preferencji estetycznych. Części i akcesoria rowerowe nabyć można za pośrednictwem strony internetowej lub w placówce stacjonarnej. Charakteryzują się one wysoką jakością, ponieważ wytwarzane są przez zaufane marki, specjalizujące się w produkcji elementów wyposażenia jednośladów.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel