Infolinia: 796 935 555

Przyrządy do łańcucha rowerowego

( ilość produktów: 27 )

Łańcuch jest jednym z elementów odpowiedzialnych za działanie układu napędowego roweru. Przenosi on ruch obrotowy z przednich kół zębatych do tylnych kół zębatych (kasety lub wolnobiegu), dzięki czemu przyczynia się do wprowadzenia jednośladu w ruch. Komponent ten zbudowany jest z połączonych ze sobą ogniw, które składają się z blaszek. W przypadku gdy zachodzi konieczność wymiany łańcucha lub jego wyczyszczenia i nasmarowania, przydatne mogą okazać się specjalistyczne narzędzia. Wytwarzaniem produktów ułatwiających demontaż oraz montaż łańcucha zajmuje się m.in. firma Bike Hand, Park Tool, Topeak oraz Shimano. W domowym warsztacie warto posiadać wysokiej jakości narzędzia, które będą stanowiły ułatwienie w samodzielnym serwisowaniu.

Jakie narzędzia do łańcucha warto posiadać?

W grupie przydatnych narzędzi znajdują się skuwacze łańcuchów rowerowych. Umożliwiają one rozdzielanie oraz łączenie poszczególnych ogniw łańcucha. Skuwacze dostępne na rynku przeważnie współpracują z różnymi rodzajami napędów. W domowym warsztacie warto posiadać również przymiar do łańcucha rowerowego. Element ten służy do pomiaru zużycia łańcucha – za jego pomocą sprawdza się, w jakim stopniu łańcuch został rozciągnięty. Rowerzystom mogą także przydać się szczypce do rozpinania spinek łańcucha oraz różnego rodzaju śrubokręty. Pomocnym narzędziem jest również klucz podtrzymujący łańcuch podczas rozkuwania i skuwania.

Klucz do łańcucha rowerowego i inne narzędzia w Rowerek.pl

Narzędzia do łańcucha rowerowego dostępne są na stronie internetowej Rowerek.pl. Oferta obejmuje m.in. skuwacze do łańcucha (nazywane także kluczami) oraz przymiary. W asortymencie sklepu znajdują się nie tylko przyrządy przydatne do naprawy oraz konserwacji jednośladu, ale również części i akcesoria zapewniające prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Zakupu elementów wyposażenia rowerów oraz różnego typu narzędzi można dokonać zarówno za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl, jak i w sklepie stacjonarnym zlokalizowanym w Zielonej Górze.Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel