Infolinia: 796 935 555

Oświetlenie do roweru

( ilość produktów: 235 )

Posiadanie odpowiednio oświetlonego pojazdu to obowiązek każdego kolarza. Zgodnie z prawem, rower musi być wyposażony w minimum jedno światło przednie (żółte lub białe), które świeci ciągłym bądź migającym światłem; minimum jedno odblaskowe światło tylne w kolorze czerwonym; minimum jedno światło tylne, które świeci ciągłym albo migającym światłem oraz kierunkowskazy, w przypadku gdy konstrukcja pojazdu nie pozwala na sygnalizowanie zamiaru skrętu za pomocą ręki. Lampki rowerowe nie tylko oświetlają drogę, ale również sprawiają, że pojazd jest widoczny dla innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Warto zatem zaopatrzyć się w wysokiej jakości oświetlenie, które zapewni nam bezpieczeństwo podczas użytkowania jednośladu. Wśród godnych polecenia produktów znajduje się m.in. oświetlenie rowerowe AXA, Knog oraz Cateye.


Lampki do roweru – co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Podczas szukania odpowiedniego oświetlenia rowerowego należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotną kwestią jest liczba lumenów, która mówi o tym, jaką mocą charakteryzuje się dana lampka – należy dostosować ją do warunków jazdy. Przykładowo: moc oświetlenia przedniego używanego podczas jazdy po nieoświetlonym terenie, np. po lesie, powinna być wyraźnie większa niż w przypadku poruszania po mieście. Oprócz tego, poszczególne lampki różnią się od siebie sposobem zasilania. W sklepach kolarskich znaleźć można oświetlenie na baterie (AA lub AAA), na dynamo albo z akumulatorem (np. oświetlenie rowerowe USB). Dodatkowo, lampki dzielą się na dwie grupy – oświetlenie rowerowe LED oraz halogenowe. Lampki LED są bardziej energooszczędnym rozwiązaniem, ale oba rodzaje zapewniają dobrą widoczność na drodze. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na to, by dana lampka była solidnie wykonana. Dzięki temu będzie odporna na czynniki zewnętrzne i nie ulegnie zniszczeniu w przypadku upadku. Oświetlenie tylne i przednie można kupować osobno lub wybierać zestawy lampek rowerowych.


Dodatkowe oświetlenie rowerowe – sposób na lepszą widoczność

Poza obowiązkowym oświetleniem rowerowym warto zaopatrzyć się również w dodatkowe elementy, zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Jednym z godnych polecenia rozwiązań jest zamontowanie odblasków na koła, które zapewniają dobrą widoczność boczną. Oprócz tego, użytkownik pojazdu będzie lepiej widoczny dla innych rowerzystów, kierowców czy pieszych, jeśli zdecyduje się na przymocowanie odblasków do pedałów. Z przodu jednośladu można natomiast zamontować biały odblask.


Wysokiej jakości lampki rowerowe dostępne w Rowerek.pl

Korzystanie z lampek ma ogromny wpływ na widoczność rowerzysty na drodze. Warto pamiętać o właściwym oświetleniu nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy, ale i bezpieczeństwo użytkownika pojazdu. W lampki zaopatrzyć się można za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl. W asortymencie sklepu dostępne jest m.in. oświetlenie roweru LED. Oferowane produkty wytwarzane są przez specjalistów w dziedzinie części i akcesoriów rowerowych. W Rowerek.pl znaleźć można m.in. lampki rowerowe KNOG, Cateye oraz Author.W rowerek.pl znajdziesz również:

Pozycjonowanie

pixel